Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Hrozba jménem Harry Potter

redakce 20.10.2010

Otevření e-mailu s "vyvoleným" může být nebezpečnější než večeře s lordem Voldemortem. Spammeři a autoři malwaru se totiž snaží využívat k přilákání uživatelů co nejzajímavější téma a tentokrát se jim v hledáčku objevil Harry Potter...

Harry Potter a Relikvie smrti je sedmý a (pravděpodobně) závěrečný díl série Harry Potter. Jak se velké finále blíží, všichni fanoušci Harryho Pottera netrpělivě očekávají jakékoli novinky. Knížka Harry Potter a Relikvie smrti byla při zfilmování rozdělena na dvě části. Premiéra prvního dílu je naplánována na 19. listopadu 2010 a Symantec již nyní v této souvislosti zpozoroval vlnu nevyžádané pošty.

Spammeři se snaží lákat například na podvodné nabídky. Uživatelé jsou vyzváni, aby vyplnili formulář ještě dnes a získali všech sedm knih série Harry Potter. Navíc jim je jako odměna slíbena i volná vstupenka do kina na premiéru "Harry Potter a Relikvie Smrti - 1.". A to je prostě nabídka, která se neodmítá!

Příkladem zprávy z této kampaně je e-mail s předmětem "Lístky do kina a kolekce knih". Když uživatel nabídku potvrdí, je požádán, aby uvedl e-mailovou adresu a další osobní data a následně je přesměrován na dodatečnou nabídku čtyř dní a tří nocí v luxusním hotelu.

Minulý rok Symantec zaznamenal vlnu spamu kolem filmu Harry Potter a Princ dvojí krve. Objem nevyžádané pošty v této souvislosti byl ovšem výrazně pod očekáváním, což pravděpodobně způsobilo spamové šílenství kolem smrti Michaela Jacksona. Tentokrát ovšem spamové kampaně přichází brzy a lze očekávat, že s blížící se premiérou bude počet nevyžádané pošty narůstat. Symantec proto uživatelům doporučuje, aby byli velmi obezřetní a nenechali se zlákat kouzlem těchto atraktivních nabídek.

Více informací naleznete na webových stránkách společnosti Symantec:
http://www.symantec.com/connect/blogs/harry-potter-and-deadly-hallows-spam


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud