Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

HTC Sensation XL: Pro hudební nadšence

redakce 07.10.2011

Společnost HTC představila svou novou vlajkovou loď pro hudební fajnšmekry. Ve spolupráci s výrobcem inovativního audio příslušenství Beats představila společnost HTC multimediální telefon HTC Sensation XL. Novinka dokáže díky integraci sady softwarových a hardwarových technologií Beats Audio přehrát zvuk ve studiové kvalitě. HTC Sensation XL je společně s nedávno představeným HTC Sensation XE jediným telefonem na trhu, který je standardně dodáván se sluchátky Beats. Stylová novinka je určena především hudebním fajnšmekrům a technologickým nadšencům.

HTC Sensation XL je od počátku vývoje navržen jako ryze multimediální zařízení. Telefon je vybaven rozměrným displejem s úhlopříčkou 4,7 palce a v kombinaci s výkonným 1,5 gigahertzovým procesorem umožní komfortně sledovat videa ve vysokém rozlišení a naplno využít náročnější hry. Součástí balení HTC Sensation XL jsou i exkluzivní sluchátka urBeats schopná reproduktovat hudbu v celém rozsahu slyšitelného zvukového pásma. Jejich připojením se v telefonu aktivuje speciální zvukový Beats profil pro maximální kvalitu poslechu. Sluchátka Beats jsou populární i mezi samotnými muzikanty. Používá je třeba Lady Gaga, Alicia Keys nebo Black Eyed Peas. Díky integrovanému mikrofonu a ovládání na šňůře sluchátek není nutné pro přepínání mezi písněmi nebo přijímání hovorů vytahovat telefon z kapsy.

Inovace se dočkala i komunitní práce s hudbou. Majitelé nových telefonů tak mohou velice snadno doporučit své oblíbené písničky známým pomocí e-mailu, na Facebooku nebo textové zprávy.

Multimediální zaměření telefonu podtrhuje i osmimegapixelový fotoaparát se širokoúhlou optickou čočkou s 28 milimetrovou ohniskovou vzdáleností a světelností f/2.2. Fotoaparát má navíc zvýšenou citlivost při focení ve zhoršených světelných podmínkách. Fanoušci videí ocení dvojici mikrofonů s vylepšenou funkcí potlačování ruchů a šumu.

 

Dostupnost

HTC Sensation XL bude v České republice dostupný v druhé polovině října letošního roku. Doporučená cena prozatím nebyla stanovena a bude oznámena při zahájení prodeje.

 

Technické specifikace

Procesor: Qualcomm MSM 8255, 1,5 GHz

Displej: 4,7“ LCD displej, WVGA rozlišení (480 x 800), Gorilla glass
Operační systém: Android s uživatelským prostředím HTC Sense

Paměť: 768 MB RAM, 16 GB ROM

Fotoaparát: 8 Mpx BSI senzor, 28mm ohnisko, světelnost f/2.2, podpora nahrávání 720p

Akumulátor: 1600 mAh

Rozměry: 70,7 x 132,5 x 9,9 mm

Váha: 162,5 g včetně akumulátoru


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme