Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Huawei prodává stále více serverů

Pavel Trousil 07.08.2014

Studie analytických firem Gartner a IDC ukazují systematický nárůst tržního podílu Huawei v oblasti serverů. V 1. čtvrtletí roku 2014 byla čtvrtým největším světovým dodavatelem serverů, v případě blade serverů zaujímá třetí místo. V některých oblastech, např. na čínském trhu, je pak Huawei nejvýznamnějším dodavatelem serverů vůbec.

hw-328870-nahled

Společnost Huawei získává stále významnější podíl na serverovém trhu. Hned několik analytických společností reportuje nárůst prodejů serverů Huawei, a to jak globálně, tak i v jednotlivých regionech.

Podle nejnovějších statistik společnosti Gartner byla společnost Huawei v 1. čtvrtletí roku 2014 čtvrtým největším světovým dodavatelem serverů, v případě blade serverů pak zaujímá třetí místo. V některých oblastech, např. na čínském trhu, je pak Huawei nejvýznamnějším dodavatelem serverů vůbec. Analýza společnosti IDC s názvem China x86 Server Market Review odhaduje, že dodávky společnosti Huawei na čínském trhu v roce 2013 vzrostly až o 241 %.

Společnost Huawei je jediným dodavatelem serverů, který podle statistik Gartneru vykázal růst tržního podílu už v sedmém čtvrtletí za sebou. K jejím zákazníkům v této oblasti patřily původně hlavně telekomunikační a internetové firmy, nyní však přibývá i zákazníků z dalších průmyslových odvětví, např. energetiky, financí, médií i vládních agentur.

K novinkám společnosti Huawei na českém trhu patří nedávno představené čtyřsoketové servery RH5885H V3, RH5885 V3 a CH242 s procesory Intel E7. V prodeji jsou od května 2014 prostřednictvím distributorů Compex Data Bohemia, SWS a DNS.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud