Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Huawei uvádí Ascend D2

redakce 06.05.2013

Společnost Huawei uvádí na trh novou vlajkovou loď v podobě 5“ smartphonu s Full HD rozlišením, čtyřjádrovým procesorem, vysokokapacitním akumulátorem, 13Mpix fotoaparátem a odolností proti prachu a postříkání vodou. K dosání bude za doporučenou cenu 13 490 Kč.

 

 

 

Huawei Ascend D2 bude konkurovat nejnovějším a nejvýkonnějším smartphonům HTC One, Samsung Galaxy S4 a Sony Xperia Z, tedy čtyřjádrovým modelům s velkým displejem o plném HD rozlišení. Má pětipalcový LCD displej typu IPS+ s rozlišením 1920 x 1080 bodů (443 PPI), čtyřjádrový procesor Huawei K3V2 s frekvencí 1,5 GHz a 13megapixelový fotoaparát s BSI snímačem a podporou HDR. Díky baterii s kapacitou 3000mAh a úsporným technologiím Quick Power Control (QPC) a Automated Discontinuous Reception (ADRX) má Ascend D2 podle výrobce vydržet v pohotovostním stavu až šest dnů.

5palcový displej Super Retina IPS chrání odolné sklo Corning Gorilla Glass. Ascend D2 má stupeň odolnosti proti prachu a postříkání vodou (IPX 5/4), a je tedy poměrně odolný pro každodenní zacházení, pro provoz pod vodou ale určen není.

Relativně dlouhou výdrž by telefonu měl zajistit akumulátor o kapacitě 3000 mAh, kterému sekundují úsporné technologie QPC a ADRX. Technologie QPC snižuje spotřebu energie automatickým vypnutím přenosového obvodu, když neprobíhá přenos dat. Technologie ADRX zjišťuje a automaticky nastavuje cyklus DRX na základě stavu sítě, a tím snižuje spotřebu energie v pohotovostním režimu o více než 20 %. Výrobce tvrdí, že díky vlastní rychlonabíjecí technologii se model Ascend D2 nabije o 30 % rychleji, než trvá nabíjení většiny smartphonů podobných parametrů. Uvidíme, podle našeho měření se jeho předchůdce nabíjel po dobu 3 hodin a 34 minut, což je o 30 až 60 minut déle než konkurenční smartphony s akumulátorem podobné kapacity. Tělo Huawei Ascend D2 je vyrobeno z hliníku a kovu a podle výrobce váží telefon 170 g a má tloušťku 9,4 mm. Telefon by nám měl v nejbližší době přijít na test.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud