Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Huawei vzdoruje omezením USA: v Evropě uvede další smartphony

Jiří Palyza 02.03.2022

Čínský Huawei se už delší dobu potýká s embargem ze strany americké vlády. Firma nyní oznámila, že i přesto plánuje na evropský trh uvést nové smartphony.

I přes citelný dopad amerických sankcí si Huawei stále udržuje své aktivity v oblasti smartphonů. Šéf společnosti pro region západní Evropy, William Tian, v neděli prohlásil, že společnost bude pokračovat v uvádění nových modelů smartphonů na evropské trhy. Uvedl to v rámci veletrhu mobilních telefonů Mobile World Congress, který se konal v Barceloně. Společnost Huawei byla dříve na trhu se smartphony dvojkou, ale její podíl se v důsledku sankcí významně snížil.

Je to dáno částečně i tím, že Huawei nemůže dodávat telefony se službami Google a podporou superrychlé sítě 5G. Tian dále uvedl, že Huawei pracuje na vlastním řešení 5G, a zároveň dodal, že smartphony Huawei 4G jsou dostatečné i pro každodenní použití. Kvůli absenci služeb Google musela Huawei mimo jiné vytvořit vlastní platformu pro stahování aplikací.

Čínský výrobce má plán, čím do budoucna zabodovat

huaweimwc

Huawei chce i nadále dodávat do Evropy své chytré telefony. | Zdroj: YouTube/Huawei Spring 2022 Smart Office Launch

"Pro Huawei je to velmi těžké období, ale nikdy se nevzdáme", řekl Richard Yu, šéf Consumer Business Group, a dodal, že společnost "těžkou zimu" přežije.

Huawei v Barceloně představila svůj plán, jak na trhu uspět kombinací různých zařízení a vytvořením ekosystému produktů, který nazývá Smart Office. Uvedla nové modely notebooků, tabletů, stolního počítače, ale také čtečku elektronického inkoustu a laserovou tiskárnu, a chce jimi oslovit i firemní segment. Podobně to má i Apple nebo Samsung. Propojením různých zařízení se snaží o to, aby zákazníci volili různé typy produktů stejné značky. V případě Huawei ale sankce zanechaly velkou mezeru v koncepci produktového ekosystému, a to v segmentu smartphonů. Šéf Tian ale důsledky pro firemní segment bagatelizoval, protože zde vidí těžiště především v oblasti přenosných počítačů.

Zdroj: App Developer MagazineHuawei Global


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme