Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Hybridní notebook HP SlateBook x2

redakce 16.05.2013

Společnost HP představuje nový hybridní notebook HP SlateBook x2, který lze po odpojení klávesnice používat jako tablet s operačním systémem Android.

Tento počítač typu 2v1 nabízí plnou funkcionalitu výkonného notebooku a odepínatelný displej, který se při samostatném používání promění na elegantní tablet. Zařízení běží na operačním systému Android a díky spojení dvou běžně samostatných přístrojů nabízí všestranné použití, které kombinuje styl, výkon a přesnost.

HP SlateBook x2 je prvním hybridním notebookem s operačním systémem Android, který je vybaven mobilním procesorem NVIDIA Tegra 4. Tento procesor zprostředkovává uživatelům realističtější zážitek z hraní, rychlé prohlížení webových stránek i plynulé přehrávání HD videa. Navíc umožňuje využívat přístup k aplikacím portálu TegraZone app.

Magnetický závěs a duální systém napájení s jednou samostatnou baterií v tabletu a druhou v těle notebooku zaručuje, že mohou uživatelé snadno používat přístroj jako samostatný tablet nebo plnohodnotný notebook, a mezi těmito dvěma variantami zcela plynule přecházet.

HP SlateBook x2 je vybaven operačním systémem Android Jelly Bean 4.2 a obsahuje všechny populární služby společnosti Google, jako například Google Now, Google Search, Gmail, YouTube, Google Drive, Google+ Hangouts pro hromadné (vícečlenné) video chaty, či přístup k aplikacím a digitálnímu obsahu prostřednictvím služby Google Play.

Dotykový HD displej s úhlopříčkou 25,65 cm (10,1ʺ) vyniká ostrým obrazem a precizním barevným podáním při současném snížení míry oslnění. HP SlateBook x2 rovněž obsahuje paměťový čip eMMC s úložnou kapacitou 32 GB a zvukový systém DTS Sound+, takže práce s multimediálními soubory bude pro uživatele velmi příjemným zážitkem. Díky podpoře nejširších možností tisku mohou navíc uživatelé z většiny aplikací přímo tisknout.

Cena a dostupnost

Dostupnost hybridního notebooku HP SlateBook x2 v Evropě se očekává během července 2013. Cena by měla začínat přibližně na částce 13 000 Kč bez DPH.

Další informace o hybridním notebooku HP SlateBook x2 lze najít na webu www.hp.com/x2.

Zdroj: TZ HP.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud