Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

I v Telegramu bude funkce automatického mazání: díky nové verzi je komunikátor ještě výkonnější

Jiří Palyza 26.02.2021

Každý, kdo sleduje alternativy k WhatsAppu, jistě také zná Telegram. V aktualizaci na nejnovější verzi aplikace získala další funkce. Počet účastníků ve skupinách je nyní neomezený, režim automatického mazání zpráv je k dispozici ve všech chatech a odkazy na pozvánky lze časově omezit.

Jednou z nejsilnějších alternativ pro WhatsApp je Telegram. Vývojáři aplikace se zavázali k šifrování komunikace a ochraně dat uživatelů ještě předtím, než podobné funkce představil WhatsApp. I proto získává na svou stranu stále více uživatelů a dokáže obstát i v silné konkurenci.

To ale není vše: díky botům, rozšířením a mnoha funkcím je Telegram mnohem výkonnější, než WhatsApp. A vývojáři neustále pracují na dalších novinkách.

Co je nového v Telegramu v.7.5

telegramautohide

Telegram v nové verzi: časové nastavení automatického mazání zpráv, widgety a časové omezení pozvánek. | Zdroj: Telegram.org/blog

V aktuálně uvolněné nové verzi 7.5 komunikátor obsahuje praktické nové funkce:

Automatické mazání zpráv: od roku 2013 lze zprávy automaticky mazat ve skrytých chatech. Nyní je funkce automatického mazání obsahu k dispozici ve všech chatech a obsažené zprávy lze automaticky vymazat po 24 hodinách nebo týdnu.
Widgety na domovské obrazovce: nový widget chatu nyní zobrazuje náhled nejnovějších zpráv na domovské obrazovce.
Odkazy na pozvánky s omezenou platností: nyní je možné vytvořit odkazy na pozvánky pro chaty, které mají omezenou dobu trvání, počet uživatelů anebo obojí.
Skupiny s neomezeným počtem účastníků: dosavadní limit dvou set tisíc účastníků lze pomocí takzvaných vysílacích seznamů i nadále rozšiřovat. Jakmile je ale seznam převeden na skupinu, mohou zprávy odesílat pouze vlastníci a správci.

telegram-logo

Telegram - aplikace pro Android 7.5

CHIP hodnotí Dobrý

Bezpečný klon WhatsAppu: Telegram je messenger s důrazem na zachování bezpečnosti. Funkce jsou podobné, jako v případě WhatsAppu.

Stáhněte si

 

Je lepší, než WhatsApp? všestranný telegram

telegramplatforms

Komunikační aplikace Telegram je k dispozici pro celou řadu platforem. | Zdroj: Telegram.org

WhatsApp je z hlediska počtu uživatelů v segmentu online messengerů stále jednička. Telegram ale může nabídnout podstatně více funkcí. Multimediální soubory jsou ukládány v cloudu, což uživatelům umožňuje prakticky neomezené možnosti pro fotky a videa. Sdílet lze nejen obrázky, videa a PDF, ale i další typy souborů až do kapacity 2 GB. Není tedy problém odeslat například soubor ZIP.

Pokud jde o bezpečnost, je Telegram už delší dobu jasně vepředu. Šifrované chaty a přenosy souborů s médii jsou zde už delší dobu standardem a všechny aplikace jsou v režimu otevřeného zdrojového kódu. Navíc už je i v Telegramu k dispozici možnost automatického vymazání zpráv po uplynutí určité doby.

Další plusové body může komunikační program získat za rozšiřitelnost. Existuje celá řada telegramových botů, které slouží k nejrůznějším účelům. Zahrnuté jsou možnosti jednoduchého připomínání v prostředí Spotify, přes komplikovanější automatizace, až k online obchodování. A pokud nenajdete bot, který by vám vyhovoval, můžete si relativně snadno vytvořit svůj vlastní. Telegram nabízí takřka neohraničené množství možností.

Telegram je alternativou WhatsAppu se solidní ochranou dat

Díky svému zaměření na ochranu dat a četné funkce může Telegram ve srovnání s WhatsAppem bodovat, a tím se stát i jeho úspěšnou variantou. Vývojáři komunikátor neustále obohacují novými funkcemi, které mohou překonat možnosti WhatsAppu, a jejich zaměření je vždy na ochranu osobního prostoru uživatele. Bude zajímavé sledovat, jaké další inovace Telegram využije k tomu, aby se i do budoucna prosadil ve vysoce konkurenčním segmentu messengerů.

Je fér ale dodat ještě jednu věc: Telegram lze využít nejen jako vhodnou alternativu WhatsAppu, ale také jako nástroj pro komunikaci radikálních skupin, nelegálního obchodování nebo šíření různých spekulativních teorií. Vzhledem k velkému množství anonymní formy komunikace, v podstatě nulového odstraňování obsahu a možnosti odesílat jej skupinám s tisíci uživateli, mnozí považují Telegram za legitimního nástupce Darknetu.

Další alternativy online komunikátorů

icq-logo

ICQ New 10.0 Build 40117

CHIP hodnotí Dobrý

Skutečná verze ke stažení v nové podobě: s ICQ New přichází známý messenger ve zcela přepracované verzi.

Stáhněte si
threema-logo

Threema – aplikace pro Android

CHIP hodnotí Velmi dobrá

S pomocí komunikační platformy Threema můžete díky šifrování bezpečně komunikovat se svými kolegy a přáteli.

Stáhněte si
whatsapp-logo

WhatsApp - Aplikace pro Android

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Oblíbený online komunikátor pro zařízení na mobilní platformě Android. Hlasové hovory, chat, video chat, sdílení souborů a další spousta komunikačních funkcí.

Stáhněte si
signal-logo

Signal - aplikace pro soukromé zasílání zpráv

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Alternativa rozšířeného komunikátoru WhatsApp s pokročilou technologií ochrany osobních údajů.

Stáhněte si

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud