Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Inovace ve WhatsAppu: používání komunikátoru by mělo být ještě jednodušší

Jiří Palyza 26.04.2022

WhatsApp připravuje zavedení dvou novinek. Týkají se odesílání obrázků a zobrazení stavu. Co přesně by se mělo změnit.

Uživatelé oblíbeného komunikátoru WhatsApp se mohou už brzy těšit na dvě praktické novinky. Podle informací serveru WABetaInfo bude při sdílení obsahu k dispozici více možností. Nové funkce se v současnosti testují v beta verzi 2.22.10.6 pro Android.

Při sdílení médií prostřednictvím chatu budete moci vybrat další příjemce. Tuto možnost získáte při přidávání popisu. Pokud po nové aktualizaci posíláte fotografii, video nebo GIF vybranému kontaktu přímo v jeho vlákně chatu, můžete nyní jako příjemce vybrat další osoby, a to i když jste fotografii nepořídili z karty fotoaparátu. Doposud to bylo možné pouze v případě, že byl obsah pořízen pomocí ikony fotoaparátu.

Novinky ve WhatsAppu: v čem spočívají

wanews

Oblíbený komunikátor v nejbližší době získá dvě praktické inovace. | Zdroj: jorge_henao15/Pixabay

Do budoucna také půjde snadněji vybrat, kdo z uživatelů může vidět nové aktualizace stavu. Nyní se před odesláním zobrazí okno, ve kterém můžete vybrat seznam příjemců. I to bylo doposud možné pouze v případě obsahu, zaznamenaného prostřednictvím zabudované funkce fotoaparátu.

Není překvapením, že WhatsApp tyto změny připravuje. Karta fotoaparátu s největší pravděpodobností z aplikace komunikátoru brzy zmizí. Měla by ji nahradit karta Komunity. WhatsApp pravděpodobně přesune odpovídající funkce do jiných oblastí messengeru. Zatím se neví, zda nové funkce přijdou společně s kartou Komunity, nebo dříve v běžné verzi aplikace WhatsApp.

Zdroj: WABetaInfo


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme