Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Intel má nového ředitele

redakce 04.05.2013

Společnost Intel oznámila, že její představenstvo jednomyslně zvolilo Briana Krzaniche jako nástupce Paula Otelliniho v pozici generálního ředitele (CEO). Krzanich se generálním ředitelem stane na výroční valné hromadě společnosti Intel 16. května.

Krzanich, který od ledna 2012 působil jako provozní ředitel (Chief Operating Officer), se stane celkově šestým generálním ředitelem společnosti Intel. Jak již bylo dříve oznámeno, Otellini odstoupí na výroční valné hromadě z pozice generálního ředitele a člena představenstva.

Představenstvo společnosti Intel po náročném a důkladném výběrovém řízení je potěšeno tím, že to bude právě Brian Krzanich, který povede Intel a bude určovat novou generaci technologií, jež bude představovat budoucnost počítačů,“ uvedl Andy Bryant, předseda představenstva společnosti Intel.

Brian je silný lídr, který má hluboké porozumění pro počítačový byznys,“ dodal Bryant. „Jeho profesní kariéra a strategické myšlení mu ve spojení s jeho otevřeným přístupem k řešení problémů získaly hluboký respekt zaměstnanců, zákazníků a partnerů. Má optimální kombinaci vědomostí a zkušeností, aby vedl společnost Intel v době rychlých změn technologií a celého odvětví.“

Krzanich, kterému je 52 let, prošel od roku 1982, kdy nastoupil do společnosti Intel, řadou technických a manažerských pozic.

Jsem poctěn příležitostí řídit společnost Intel,“ řekl Krzanich. „Disponujeme působivými prostředky, úžasným talentem a unikátní historií inovací. Těším se na spolupráci s týmem vedení společnosti a zaměstnanci, s nimiž společně budeme s pýchou navazovat na naši historii, a současně se čím dál rychleji posouvat do nové éry ultra-mobility.“

Představenstvo dále zvolilo Renée Jamesovou, které je 48 let, prezidentkou společnosti Intel. Také ona se nové role ujme 16. května a připojí se ke Krzanichovi při řízení společnosti.

Těším se na spolupráci s Renée, s níž zahájíme novou kapitolu v historii společnosti Intel,“ řekl Krzanich. „Její hluboké porozumění a vize budoucnosti počítačové architektury ve spojení s jejími zkušenostmi z oblasti výzkumu a vývoje v rámci jedné z největších světových softwarových společností budou pro Intel významným přínosem.

Jako provozní ředitel řídil Krzanich více než padesát tisíc zaměstnanců divizí společnosti Intel, jmenovitě Technology and Manufacturing Group, Intel Custom Foundry, NAND Solutions group. Byl také zodpovědný za lidské zdroje a strategii společnosti Intel vzhledem k Číně (Information Technology Intel’s China strategy).

Jamesová, které je 48 let, má široké znalosti z počítačového odvětví, včetně hardwaru, bezpečnosti, softwaru a služeb, jež rozvíjela v manažerských pozicích v rámci společnosti Intel a jeho softwarových poboček – společností Havok, McAfee a Wind River. V současné době rovněž působí ve vedení společností Vodafone Group Plc a VMware Inc. Pracovala také v týmu bývalého generálního ředitele společnosti Intel Andy Grovea.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud