Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Intel a Micron uvádějí „nejmenší“ technologii

redakce 19.04.2011

Nová 20nm výrobní technologie umožňuje zvýšit kapacitu a snížit spotřebu pamětí. 8GB flash paměť MLC NAND tak měří pouze 118 mm2. Uplatnění najde v tabletech, chytrých telefonech, SSD discích a dalším spotřebitelském a výpočetním zařízení.

Společnosti Intel a Micron představily novou 20nm výrobní technologii pro paměti NAND flash. Nový proces výroby MLC NAND flash pamětí umožňuje vyrábět malé paměti o vysoké kapacitě, které se využijí pro ukládání hudby, filmů, knih a dalších dat do chytrých telefonů, tabletů nebo SSD disků.
Novinka o kapacitě 8 GB je vyráběna 20nm technologií a měří pouhých 118 mm2. Oproti stávajícím 25nm 8GB NAND je plocha snížena o 30 až 40 procent (podle typu zařízení). Menší rozměry vedou k větší efektivitě a výrobci tabletů mohou uspořené místo využít pro další vylepšení, například pro větší baterii, větší displej nebo pro další čip s novými funkcemi.
Výrobu zajišťuje společnost IM Flash Technologies (IMFT), která je společným podnikem Intelu a Micronu. Zmenšení NAND představuje nejefektivnější způsob, jak zvýšit výrobu podniků, protože tato technologie z nich dokáže vyprodukovat o téměř 50 procent vyšší paměťovou kapacitu ve srovnání se stávající technologií. Nový výrobní proces nabídne uživatelům podobný výkon a životnost jako předchozí 25nm technologie.
Nové 20nm zařízení se v současné době testuje a očekává se, že masová výroba odstartuje v druhé polovině roku 2011. Tou dobou Intel a Micron představí verzi o kapacitě 16 GB, díky níž bude možné vytvořit solid-state paměť o kapacitě 128 GB, jež bude rozměry menší než poštovní známka.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme