Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Intel představil mikroarchitekturu Broadwell

Pavel Trousil 11.08.2014

Firma Intel představila nejnovější mikroarchitekturu Broadwell a detaily jejího 14nm výrobního procesu. Nabídne vyšší výkon a úsporný provoz nových procesorů Core M.

broadwell-package-diagonal-nahled

Společnost Intel zveřejnila detaily své nejnovější architektury, jež je optimalizována pro 14nm výrobní proces. Společně tyto technologie nabídnou vysoký výkon a úsporný provoz, takže mohou posloužit širokému spektru výpočetních úkolů a produktů od infrastruktury cloud computingu přes internet věcí až po osobní a mobilní výpočetní produkty.

Nov procesory umožní vyrábět tenčí a tiché počítače. Architekti a designéři čipů v Intelu dosáhli více než dvojnásobné redukce TDP oproti předchozí generaci procesorů, přičemž dokázali nabídnout podobný výkon a delší provoz na baterii. Intel nabízí první 14nm technologii na světě v sériové výrobě. Využívá transistorů Tri-gate druhé generace (FinFET), které nabízejí špičkový výkon, úsporný provoz, hustotu a náklady na tranzistor.

broadwell-die-vertical-saturated-nahled

První systémy postavené na procesoru Intel Core M se na pultech objeví před Vánoci, přičemž šířeji budou pro výrobce dostupné v prvním pololetí roku 2015. Další výrobky postavené na architektuře Broadwell a výrobní technologii Broadwell budou představeny v následujících měsících.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud