Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Intelovský počítač formátu „2 v 1“ pro oblast vzdělávání

Pavel Trousil 10.04.2014

Počítač odolný proti pádu, prachu i vodě, který spojuje výhody tabletu a laptopu v jednom zařízení, ocení podole Intelu studenti v posluchárně, laboratoři i při exkurzi do terénu. V provozu jim vydrží celý den.

inteled-phill-anglelf-revdock-nahled

Společnost Intel představila svůj vůbec první referenční design pro vzdělávání Intel Education „2 v 1“. Nabízí flexibilitu a mobilitu tabletu v kombinaci s produktivitou notebooku. Stisknutím tlačítka se Intel Education „2 v 1“ promění z notebooku, na němž mohou studenti vytvářet referáty a prezentace, v tablet, který lze pohodlně používat při exkurzi do terénu nebo během sběru dat pro vědecký projekt.

Intel Education „2 v 1“ byl vytvořen s ohledem na studenta. Přístroj má čelní i zadní kameru, která usnadňuje vytváření obsahu. Duální dokovací režim umožňuje nastavit počítač tak, že při psaní na klávesnici mají displej otočený k sobě, anebo naopak ke kolegům, aby mohli společně pracovat na projektu. Zařízení s operačním systémem Windows 8.1 pohání čtyřjádrový procesor Intel Atom Z3740D, nabízí téměř 8 hodin výdrže baterie v režimu tabletu a další tři hodiny při zapojení do základny s klávesnicí – díky tomu studentům vydrží v provozu celý den. Počítač je navržen tak, aby byl maximálně odolný, dokáže přežít pád z výšky 70 centimetrů, je odolný proti prachu i vodě, takže jej lze bez obav používat ve třídě i v terénu. Je vybaven antivirovým řešením McAfee Antivirus Plus.

inteled-phill-front-nahled

K Intel Education „2 v 1“ lze připojit lupu, která spolupracuje s aplikacemi v rámci balíku Intel Education Software, jako je například Intel Education Lab Camera, jež je dostupným nástrojem pro prohlížení a měření mikroskopických i makroskopických položek. Rovněž je zde tepelná sonda spolupracující se softwarem SPARKvue umožňující různé experimenty. Softwarový balík též obsahuje nástroje podporující zvídavost studentů a umožňující jim prohloubit si znalosti napříč celou učební osnovou: například aplikace Kno nabízí studentům i učitelům přístup ke globální digitální knihovně čítající přes 225 000 vzdělávacích titulů. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud