Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Interaktivní průvodce městem v mobilu

redakce 02.08.2011

Město Tábor od 10. července 2011 nabízí návštěvníkům novou službu - elektronického průvodce městem a jeho památkách, který je ke stažení do mobilního telefonu zdarma. Za tři týdny si mobilního průvodce CLiCK pomocí Bluetooth a wifi vysílače z městských informačních center, z mobilního katalogu m.lwi.cz a z Android Marketu stáhlo přes 1 000 uživatelů. Návštěvník má tak bezplatně k dispozici mapy s GPS navigací dvou desítek tipů na výlety po městě a okolí. Mobilní průvodce je dostupný pro všechny typy telefonů od nejjednodušších až po smartphony.

Mobilní průvodce CLiCK provede návštěvníky historií města, představí jim architektonické památky, muzea, galerie, přírodní zajímavosti i pravidelné kulturní akce. Nechybí podrobná mapa města a detailní mapa historického centra. Návštěvníkům poradí i s umístěním důležitých institucí a bankomatů.

Mobilní průvodce obsahuje také praktické informace, kontaktní údaje a otevírací doby. V jeho obsahu mohou uživatelé jednoduše a přehledně vyhledávat požadované informace, které mají k dispozici 24 hodin denně. Při orientaci na mapě jim pomáhá GPS navigace.

Mobilní průvodce zlepšuje služby informačního centra a je dostupný pro zájemce i v době, kdy je zavřeno. Použitím nové mobilní technologie také více zaujmeme mladší návštěvníky a zábavnou interaktivní formou jim přiblížíme historii města, jeho zajímavosti a památky.

Díky mapě s GPS navigací mají návštěvníci stálý přehled o památkách, které se nacházejí v jejich bezprostředním i vzdáleném okolí a nemusejí je pracně hledat na mapě. O řadě z nich by se také bez této aplikace nemuseli dozvědět. Mobilní průvodce není zároveň jako tištěný materiál; je to interaktivní společník, se kterým bude návštěvníky poznávání města bavit.

Další mobilní průvodci od firmy LifeWeb Interactive jsou k dispozici v městech Telč, Hradec nad Moravicí, Děčín, v zoologických zahradách v Brně, Praze, Jihlavě a Ostravě i na památkách středočeského a jihomoravského kraje atd. V současné době firma připravuje další průvodce pro města Ostrava, Třinec a Kopřivnice. Mobilního průvodce od společnosti LifeWeb Interactive mohli také využít návštěvníci českého pavilonu na EXPO2010 v Šanghaji i světového šampionátu v ledním hokeji 2011 v Bratislavě. 

Info: m.lwi.cz


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud