Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Internet Explorer: Zrušení otravného hlášení vadných skriptů

Pavel Trousil 12.12.2016

Během surfování s prohlížečem Internet Explorer můžete občas narazit na chybové hlášení oznamující problém na webové stránce. Tuto hlášku můžete naštěstí potlačit.

Prohlížeč od Microsoftu někdy zobrazí chybovou hlášku a pak se zeptá, jestli mají na této stránce dále běžet skripty. Na tento dotaz můžete reagovat odpovědí »Ano« nebo »Ne«. Pokud se toto nepříjemné a otravné hlášení objevuje často, můžete proti tomu podniknout protiopatření. Použijte kombinaci kláves [Windows] + [R]. Otevře se okno »Spustit«, do kterého zadejte příkaz »Regsvr32 urlmon.dll« a potvrďte jeho vykonání kliknutím na »OK«. Objeví se zpráva, že provedení v DllRegisterServer v urlmon.dll se zdařilo. Stiskněte ještě jednou »OK«.

Objevují-li se chybové hlášky i po provedení této změny, dostaňte se do Nástrojů prohlížeče Internet Explorer tím, že kliknete na ikonu ozubeného kola v jeho pravém horním rohu. Zde vyberte z nabídky volbu »Možnosti internetu«. Přejděte na kartu »Upřesnit« a v ní na možnost »Procházení« v části »Nastavení«. Zde vyhledejte volbu »Povolit rozšíření prohlížečů jiných výrobců«. Této volby se týká poznámka, že změna nastavení se projeví po restartování počítače. Zrušte zatržítko u této volby a také u volby »Zobrazovat oznámení při každé chybě ve skriptu«. O řádek výše přidejte zaškrtnutí k »Zakázat ladění skriptů (aplikace Internet Exporer)«, a tím by konečně měla být otravná chybová hlášení zrušena – tedy až po restartu aplikace Internet Explorer.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud