Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Internetová elita se po čtyřech letech opět potká v Praze

redakce 26.03.2015

Letos v červenci (19. až 24. 7.) se v Praze sejde celosvětová špička v oboru ICT. Po čtyřech letech se zde totiž opět uskuteční mezinárodní summit odborné internetové komunity sdružené pod hlavičkou IETF (Internet Engereering Task Force).

IETF představuje jeden z hlavních pilířů současného Internetu – poskytuje platformu pro dobrovolnou spolupráci expertů na společné tvorbě pravidel a specifikací nutných k udržení rozvoje a stability globální počítačové sítě. Hostitelem pražského setkání je vedle sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, také americká technologická společnost Brocade. Organizace IETF pořádá tyto akce třikrát ročně a jejich hostiteli jsou významné společnosti z oboru ICT.

ietf-nahled

Klíčovým prvkem ve fungování IETF je institut pracovních skupin. Cílem těchto skupin je vždy přinést k určité problematice podrobnou dokumentaci a souhrn doporučení, a to s ohledem na pozitivní přínos pro internetovou komunitu na celosvětové úrovni.

V rámci IETF byli a jsou aktivní také zástupci sdružení CZ.NIC. Ondřej Surý, vedoucí Laboratoří CZ.NIC, byl například jedním z předsedů pracovní skupiny Dane WG. Ta se věnovala možnostem ukládání a validaci certifikátů v DNS. CZ.NIC má ve svých řadách také dva autory RFC (Request For Comments – technické standardy vydávané IETF). Ladislav Lhotka, který je stejně jako Ondřej Surý členem Laboratoří CZ.NIC, je podepsán pod dokumentem s pořadovým číslem 6110. Vedoucí Laboratoří CZ.NIC je potom autorem RFC 6594.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme