Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Investování podle Andreje Babiše: lidé přichází o peníze, policie varuje před podvody

Jakub Fišer 04.10.2024
info ikonka
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Českem se v poslední době šíří investiční podvody, které zneužívají známé osobnosti z politiky, sportu nebo televizní moderátory. Policie informuje o dalších případech z Moravskoslezského kraje, kde poškození lidé přišli o téměř milion korun právě kvůli tomu, že investovali do podvodných fondů na „doporučení“ od svých idolů.

Kapitoly článku

Podvod se slavnými osobnostmi

Na vině je falešná reklama na investice, na kterou můžete narazit na Facebooku, dalších sociálních sítích, nebo vám přijde e-mailem. Nejnovější fake investiční reklamy zneužívají Andreje Babiše, bývalou ministryni financí Alenu Schillerovou nebo televizního moderátora Honzu Dědka. V minulosti jsme informovali také o bannerech, které lákají na investování s doporučením Leoše Mareše nebo prezidenta Petra Pavla.

„Pachatelé využívají profily známých osobností, jak zpěváků, tak politiků. Doprovázený text s reklamou je velmi podobný – rychlé vydělání peněz, investice či jak ušetřit. Cíl je vždy stejný – nalákat lidi a připravit je o peníze,“ varují policisté.

Krajské ředitelství policie v Moravskoslezském kraji informuje o případu dvou poškozených osob, které dohromady naposílali podvodníkům skoro 1 milion korun. Poškozená žena ve věku okolo 40 let tak přišla o více jak 500 tisíc korun, druhý poškozený téměř 60letý muž poslal přes 400 tisíc korun na investování.

Mohlo by vás zajímat

Jak funguje investiční podvod?

Podvod spočíval v tom, že oběti klikly na lákavou upoutávku a poskytly své osobní údaje. Po registraci je kontaktovali falešní investiční poradci, kteří je přesvědčili k instalaci aplikace a zaplacení registračního poplatku. Po krátké době oběti viděly, jak jejich investice fiktivně rostou, což je motivovalo k zasílání větších částek. Když si chtěly peníze vybrat, komunikace ustala, účty byly zablokovány a investoři zůstali bez peněz.

Policie opět varuje veřejnost před tímto podvodným jednáním a doporučuje maximální obezřetnost, jelikož ke každé takové investici je potřeba přistupovat jako k rizikové. Před samotnou investicí do kryptoměn je vždy potřeba zjistit, jak tyto investiční platformy fungují a jakým způsobem se provádí nákup a prodej této měny. Stejně tak je důležité ověřit si věrohodnost investičního poradce nebo dané společnosti.

Zdroj: Týdeník Policie

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme