Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

iOS 4.3.3 opraví ukládání polohy

redakce 03.05.2011

Uložené údaje o poloze se omezí na posledních sedm dní, šifrovat se však zatím nebudou.

Apple minulý týden slíbil, že v nejbližší další záplatě iOS opraví „chyby“ v ukládání polohy iPhonu (a jiných zařízení s iOS); a BGR tvrdí, že novou verzi — iOS 4.3.3 — už má a že bude vypuštěna během týdne, nanejvýše dvou.

Apple slíbil, že velikost databáze uvnitř iPhonu omezí na posledních sedm dní, že ji přestane zálohovat do iTunes na počítači, a že vypne‑li uživatel službu určování polohy, databáze se z iPhonu zcela vymaže a poloha se ukládat nebude. Ani iOS 4.3.3 však nebude databázi v iPhonu šifrovat — to Apple zamýšlí zavést až dalším hlavním vydáním iOS.

Ve svém prohlášení Apple všechny napadené nedostatky pojmenoval jako „chyby“ — a těmi s hlediska ochrany soukromí uživatele nepochybně jsou. Zamrzet může slovíčkaření v tom smyslu, že iPhone prý neukládá „svou polohu“, nýbrž polohu „okolních věží mobilní sítě a sítí WiFi“. Ať to obrátíte, jak to obrátíte, věcně je to přece totéž.

prvně jsme napsali, že iPhone se sběrem těchto dat podílí na budování zeměpisné databáze Applu, sloužící k urychlení určení polohy, anebo vůbec k určení polohy tehdy, když jste mimo dosah GPS (například uvnitř budov). Z prohlášení Applu vyplývá, že mnohé uložené údaje však nezměřil váš iPhone sám, nýbrž si je naopak stáhl od Applu — údaje pro dané místo již naměřené iPhony jinými.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme