Přejít k hlavnímu obsahu

iOS: Tisk z iPadu

redakce 30.10.2013

Aplikace iCan-Print připojí prostřednictvím PC vaši tiskárnu do bezdrátové sítě a umožní na ni tisknout z tabletu nebo smartphonu.

I když je svět okolo tabletů a smartphonů propojen prostřednictvím všude dostupného sdílení dokumentů v cloudu, čas od času potřebujete své dokumenty vytisknout na papír. Lze to řešit například tiskem souborů z Dropboxu na stolním počítači připojeném k místní nebo síťové tiskárně. To ale není tak elegantní jako vidina přímého tisku z iPadu. Apple má pro tyto účely vyvinutu technologii AirPrint, která na podporovaných tiskárnách s Wi-Fi umožňuje přímý tisk z iOS zařízení.

Naštěstí existují i jiné, alternativní způsoby. Všechny jsou však závislé na podmínce připojení iPadu do společné Wi-Fi sítě s počítačem, který tisk zprostředkuje na místní nebo síťové tiskárně. Vyzkoušejte například řešení iCan-Print. Kromě samotné instalace aplikace do tabletu musíte z adresy www.tinyurl.com/icanprint stáhnout a nainstalovat na své PC příslušný ovladač. Rozběhnutí tisku je pak už velmi snadné. Aplikace nabízí i alternativní řešení tisku – zprovozní v tabletu vlastní HTTP server, který zpřístupní dokumenty v aplikaci iCan-Print jiným počítačům pomocí adresy vložené do internetového prohlížeče. 

print02-nahled


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud