Přejít k hlavnímu obsahu

iOS: Vzdálené ovládání počítače

redakce 11.04.2014

Pokud stále častěji cestujete jen s iPadem a počítač necháváte doma, mohla by se vám hodit šikovná aplikace pro vzdálené ovládání počítače. 

Leckdo už slyšel o aplikaci TeamViewer (www.teamviewer.com), která má klienty i pro iOS a Android. Existují však i další řešení nabízející lepší funkce a výsledky.

Systém Splashtop nabízí hned několik řešení. Splashtop Win8 Pad vytvoří z vašeho telefonu nebo tabletu velký luxusní touchpad s přepínatelnou klávesnicí, kterým můžete ovládat počítač na dálku. Je to ideální řešení pro ovládání počítače při prezentacích. Lze využívat i multidotyky a gesta pro grafické rozhraní Metro. Splashtop Whiteboard je už přímo uzpůsoben pro ovládání interaktivních tabulí ve školách. Kromě samotného ovládání připojeného počítače dokáže zvýraznit kurzor a upřednostnit jeho okolí nebo podtrhávat probíranou látku. Prostřednictvím aplikace CamCam zprovozníte webkameru svého počítače pro živé sledování obrazu. Využití se najde mnoho, od sledování domácích zvířat a malých dětí až po hlídání objektů. Nad Splashtop for AirWatch zaplesá nejeden správce podnikové sítě, protože umožňuje přenést dohled nad podnikovými počítači (i virtuálními) na tablet. Řešení Extended Wireless display rozšíří obraz počítače o druhý monitor v podobě displeje vašeho tabletu. Můžete si tam odložit například zdrojové dokumenty, ze kterých čerpáte, paletky Photoshopu, různé instant messengery nebo klienty sociálních sítí. Nejpoužívanější Splashtop 2 Remote Desktop je nejvybavenější produkt pro vzdálené ovládání počítače. Aplikace dokáže přebrat kompletní obraz včetně zvuku. Na dobrém internetovém připojení díky tomu můžete s iPadem pracovat třeba ve Photoshopu nebo můžete stříhat video, aniž byste byli jakkoliv limitováni. Díky schopnosti přenášet až 30 snímků za sekundu nevzniká žádné zpoždění, takže je možné na dálku hrát i výkonově a graficky náročné hry.

splashtop2-nahled

Na počítači s Windows, Linuxem nebo OS X je nejprve nutné spustit klienta Splashtop Streamer a vytvořit si účet a bezpečnostní heslo. Pokud jste s tabletem na stejné Wi-Fi, najde si aplikace váš počítač automaticky. V opačném případě je nutné do aplikace zadat příslušné identifikační údaje ze Streameru. Pak už nic nebrání připojit se ke svému počítači odkudkoliv ze světa. Systém používá 256bitové SSL zabezpečení. Ceny aplikací Splashtop se pohybují v rozmezí 0 až 10 eur. Existují i verze pro OS Android a Windows Phone.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud