Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

iPad Air 2 – tenčí a výkonnější

Pavel Trousil 17.10.2014

Apple představil novou verzi tabletu iPad Air 2. Podle Applu jde o nejtenčí a nejvýkonnější iPad. Nově je vybaven technologiemi Touch ID a Apple Pay. 

ipadair2-3up-lockscreen-print-nahled

 

Apple iPad Air 2

Nový má na tloušťku pouze 6,1 mm a váží méně než půl kila. Vybaven je displejem Retina s antireflexní vrstvou a prodává se ve zlaté, stříbrné a šedé verzi. Nově je iPad Air 2 vybaven snímačem otisků prstů a technologií Touch ID, takže ho lze odemknout pouhým dotykem prstu a lze s ním provádět nákupy prostřednictvím Apple Pay.

Tablet pohání výkonný 64bitový procesor A8X, který je podle Applu asi o 40 procent výkonnější než předchozí generace a v grafické oblasti dokonce asi 2,5krát výkonnější. Baterie by při tom měla vydržet na 10 hodin provozu. Zadní iSight fotoaparát má rozlišení 8 megaixelů, takže zvládne pořizovat lepší fotografie a video v rozlišení Full HD. Co se týká dalších vylepšení tablet podporuje rychlejší WiFi 802.11ac a technologii Multiple-In-Multiple-Out (MIMO). Zvýšena byla i rychlost LTE.

ipadair2-3up-print-nahled

Na tabletu je nainstalován nový operační systém iOS 8.1. V USA se verze s WiFi prodává za cenu od 499 USD (16GB verze) a verze s LTE za cenu od 629 USD. Podobným vylepšením prošla i menší verze iPad mini, která je teď dostupná ve verzi 3. 

ipadair2-ipadmini3-lockscreen-print2-nahled

iPad Air 2 a iPad mini 3

ipadmini3-pickup-print-nahled

Apple iPad mini 3


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme