Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

iPhone 13 s obrovskou pamětí – smartphony od Apple by měly získat velký upgrade

Jiří Palyza 02.03.2021

Příští generace iPhonu má odstranit limit v nabízených kapacitách paměti. V souladu s tímto krokem by nový smartphone od Apple mohl být vybaven opět větší paměťovou kapacitou. Jsou ale zvěsti o iPhone 13 skutečně pravdivé?

iPhone 13 by měl obdržet zásadní aktualizaci velikosti paměti. Novinku přinesl zpravodajský server 9to5mac a opírá se o informační úniky z oblasti prověřování možností dodavatelských řetězců. Naznačují, že Apple podniká první kroky k vybavení iPhonu větší úložnou kapacitou. Nová generace oblíbených smartphonů by tak mohla být vybavena poprvé pamětí o velikosti 1 TB. Doposud měly špičkové modely iPhonů k dispozici "pouhých" 512 GB.

Není to poprvé, kdy se mezi informačními úniky hovoří o tom, že by do iPhonu 13 mohla být zabudována paměť s kapacitou 1 TB. První zasvěcenci o tom spekulovali už v lednu. Nyní se spekulace objevila znovu. Apple tedy očekává, že zájem o špičkové modely jeho smartphonů bude i po zmírnění či ukončení pandemie růst i nadále.

Je obrovská kapacita paměti pro iPhone realistická?

samsungs10

Obrovskou pamětí s kapacitou 1 TB už jsou delší dobu vybaveny některé modely smartphonů Samsung Galaxy S10. | Zdroj: adrian x/Pixabay

Apple by nebyl prvním výrobcem smartphonů, který by nabídl paměťovou kapacitu velikosti 1 TB. Už před lety uvedl Samsung speciální verzi modelu Galaxy S10, která ji obsahovala. Vzhledem ke skutečnosti, že od té doby se smartphone stal pro mnohé uživatele stálým společníkem a každodenním pomocníkem, začalo se rychle uvažovat o navýšení paměťové kapacity v širším kontextu.

Při současné oblibě fotografování a natáčení videí prostřednictvím smartphonů se mnoho uživatelů snadno vypořádá už s kapacitou 500 GB. Apple však může rozšíření na 1 TB vyzdvihnout jako zvláštnost a speciální funkci svého top-modelu nadcházející řady iPhonu 13. Doposud ale výrobce tyto spekulace nikterak nekomentoval. Lze předpokládat, že nová verze smartphonu se na trh dostane v průběhu podzimu 2021.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme