Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

iPhone 14 téměř určitě zdraží: na vině má být tolik očekávané vylepšení

Jakub Fišer 24.05.2022

Nová generace iPhone 14 přijde na trh již za necelý půlrok a fanoušci vyhlížejí oproti sérii iPhone 13 pořádné vylepšení. Mělo by se týkat displeje, výkonu, nabíjení a také fotoaparátů. Nyní se však dozvídáme, že kvůli nové výbavě nepříjemně poskočí finální cena.

Zásadní vylepšení by měl Apple novým iPhonům přibalit v odvětví fotoaparátu. Z dosavadní tříčlenné sestavy 12Mpx snímačů se může vyloupnout mnohem zajímavější partička. Hovoří se o využití silnějšího fotočipu s rozlišení 48 Mpx, ale třeba také větším teleobjektivu s periskopickou čočkou. V každém případě se nové iPhony znovu zařadí na špičku žebříčku nejlépe fotografujících telefonů dneška.

Lepší fotoaparát pro iPhone 14

Nejnovější informace uvádí, že vylepšení se dočkáme i co se týče přední selfie kamerky. Tu měl Apple v plánu objednat od čínského dodavatele, nicméně během testování se tato komponenta jevila méně kvalitní. Kalifornský výrobce se tak rozhodl sáhnout po korejském dodavateli LG Innotek, se kterým chtěl výrobce iPhonů původně navázat spolupráci až pro řadu iPhone 15.

Snímač od LG Innotek, který bude využit pro čelní kameru nových iPhonů 14, se řadí k opravdu špičkovým výrobkům. Je mnohem kvalitnější, než kdy selfie kamerka u iPhonu byla. Jenomže s tím roste i jeho cena. Podle dostupných zdrojů z dodavatelského řetězce má cena součástky poskočit až trojnásobně. Jak se to promítne do finální ceny samotného smartphonu, zatím není zcela jasné. Můžeme se však spolehnout na to, že cena vyroste, a nejen kvůli novým lepším součástkám, ale i aktuální celosvětové krizi a nestabilním měnovým kurzům.

Pokud jde o novinky Applu pro rok 2022, můžeme se těšit rovnou na čtyři nové iPhony. Mělo by se jednat o klasickou vrcholnou dvojici iPhone 14 Pro a Pro Max, pak také základní “vanilla” model a jeho zvětšenou variantu iPhone 14 Max. Ten nahradí vloni a předloni uvedený model Mini, který se však podle Applu nesetkal s ideální poptávkou.

Zdroj: ETNews


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud