Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

iPhone 15 Pro Max: Proč se nejdražší iPhone stane bestsellerem

Josef Mika 01.09.2023
Zdroj: Midjourney

Ačkoli bude iPhone 15 Pro Max pravděpodobně nejdražším z chystaných modelů iPhone 15, podle jedné z analýz se očekává, že bude modelem nejprodávanějším. Stane se tak díky periskopovému objektivu?

Stejně jako v minulosti očekává i teď technologická komunita celkem čtyři varianty nadcházejícího iPhonu 15: iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Zhruba v tomto pořadí se budou pravděpodobně navyšovat nejen technická vylepšení, ale také ceny. Aktuální zprávy hovoří o sebevědomých zaváděcích cenách až 1 449 eur (36 000 korun) v případě velkého top modelu. U předpokládané 2TB varianty by Apple mohl dokonce prolomit hranici 2 000 eur (téměř 50 000 korun). Nicméně analýza naznačuje, že iPhone 15 Pro Max se pravděpodobně stane bestsellerem. Jak to jde dohromady?

Analýza: iPhone 15 Pro Max se stane nejoblíbenějším modelem

Toto tvrzení vychází z analýzy zkušené tchajwanského technologické expertky Ming-Chi Kuo, o níž informoval mimo jiné server 9to5Mac. Podle ní se očekává, že iPhone 15 Pro Max, jakožto nejvyspělejší a zároveň nejdražší z nových smartphonů Apple, se stane zároveň nejoblíbenějším. Konkrétně by iPhone 15 Pro Max měl tvořit 35 až 40 % dodávek řady 15. Důvodem je údajně exkluzivní funkce modelu Max: periskopová čočka. Podle aktuálních zvěstí by toto rozšíření fotoaparátu mohlo výrazně zvýšit rozsah optického zoomu. Výsledkem by byly vysoce kvalitní snímky i při vysokém přiblížení. Zatímco vrcholný model současné řady – iPhone 14 Pro Max – může nabídnout pouze třínásobný optický zoom, iPhone 15 Pro Max by mohl téměř beze ztrát přiblížit až desetinásobně. Tím by se Apple vyrovnal Samsungu Galaxy S23 Ultra.

Modely Samsung Galaxy S23
Díky periskopovému objektivu by se iPhone 15 Pro Max mohl vyrovnat zoomu telefonu Samsung Galaxy S23 Ultra (vpravo). Modely S23 se staly vítězi aktuálního žebříčku Chipu nejlepších smartphonů.
Zdroj: Samsung/Chip

Ming-Chi Kuo vidí potvrzení své předpovědi v tom, že Apple pravděpodobně zvýšil odhadované dodávky iPhonu 15 Pro Max do konce roku přibližně o deset procent ve srovnání s dodávkami iPhone 14 Pro Max ve stejném období. "To znamená, že Apple je optimistický, pokud jde o prodejnost funkce Periscope, která je k dispozici pouze v iPhonu 15 Pro Max," cituje analytičku server 9to5Mac. Zda v tom bude mít pravdu, se v tuto chvíli teprve ukáže. Ačkoli 12. září je již dlouho považováno za pravděpodobné datum uvedení patnáctkové řady, přesný den keynote Applu, včetně představení iPhonu 15 Pro Max, ještě není oficiálně znám.

Kromě periskopového objektivu se očekává, že řada iPhone 15 bude obsahovat USB-C jako hlavní rozhraní, dynamický ostrov u všech modelů a podporu rychlého nabíjení až 35 W.

Zdroj: 9to5Mac.com, Twitter/Ming-Chi Kuo


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud