Přejít k hlavnímu obsahu

iPhone SE versus Dálný východ

Pavel Trousil 17.09.2020

S iPhonem SE se Apple odvážně pokouší znovu dostat do střední třídy chytrých telefonů. Řádně jsme ho prověřili, abychom zjistili, zda dokáže obstát především v čínské konkurenci.

Chip 10/2020: Apple v dubnu představil nový chytrý telefon iPhone SE. Protože už jde o druhou generaci, označuje se jako iPhone SE 2020. Jako vždy v případě Applu je potřeba pojmy jako základní, pro začátečníky a podobně chápat poněkud relativně, protože „snadno dostupný model“ se na začátku ve verzi se 128 GB paměti prodává za cenu okolo 14 500 Kč. A za tuto cenu se v případě smartphonů s Androidem už dostanete do vyšší střední třídy.

Na trhu samozřejmě ještě dostanete starší modely iPhone 8 a iPhone 8 Plus, přestože jde o zařízení z roku 2017, která již nejsou na stránkách Applu oficiálně k dispozici. iPhone 8 s malým, 4,7palcovým displejem a 128 GB paměti stojí aktuálně stejně jako model SE, tedy okolo 14 500 Kč. Na rozdíl od současného čipu A13, který se používá v modelu SE, jeho procesor A11 již nepatří k těm nejmladším a nejsvižnějším. Nicméně iPhony z řady 8 mohou stále u někoho skórovat, a to kvůli tomu, že jsou vybaveny klasickým tlačítkem Home, které se už ze současných zařízení ze světa Androidu i Applu ztrácí.

V našem srovnávacím testu jsme chtěli zjistit, jak se iPhone SE, který Apple prezentuje pod sloganem „Víc než čekáš. Za míň než myslíš“, porovnává s konkurencí, konkrétně 20 telefony střední třídy s Androidem. A výsledek?Ten se dozvíte v Chipu 10/2020.

Obsah: Všechna témata Chipu 10/2020


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme