Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Jak bude vypadat nový filmový Hellboy? Příběh nabídne další zvrácené démony

Jakub Fišer 21.02.2023

Hellboy patří k oblíbeným filmovým adaptacím komiksových děl. První dvojice filmů zaznamenala velký úspěch. V příštím roce se prý Hellboy vrátí s novým příběhem, který napíše sám autor komiksu.

Kapitoly článku

Komiksová série Hellboy zažila během svého života jen vlažný úspěch, oproti dvojici filmů z pera oscarového Guillerma del Tora. Ty se staly obrovským kasovním i diváckým úspěchem. Stojí za tím především uvěřitelné postavy a zábavně vystavěný příběh.

V původní dvojici filmů z rok 2004 a 2008 hrál hlavní postavy Ron Perlman, Doug Jones či americká herečka Selma Blairová. Rozhodně šlo o větší úspěch než v případě rebootu série z roku 2019.

Pokus o oživení Hellboye zrovna nevyšel, příběh byl nemastný neslaný, efekty nic moc a fanoušci kritizovali i fakt, že nebyl zohledněn vedlejší příběh Úřadu paranormálního výzkumu a obrany (ÚPVO).

Hellboy znovu ve filmu

Podle informací magazínu Deadline se však chystá nový start filmové ságy o pekelném muži Hellboyovi. Médiím to sdělila sama produkční společnost Millennium Media, která drží práva na komiksového Hellboye.

Režisérem nového filmu o Hellboyovi se stane Brian Taylor, který natáčel třeba akční Zastav a nepřežiješ nebo seriál Happy! či Brave New World. Scénář napíše dvojice Mike Mignola a Chris Golden, která stojí za samotným vznikem původní komiksové série.

Nový film má podle nich „rozšířit svět Hellboye za hranice komiksové předlohy“. Z dostupných informací ale víme, že scénář k novému Hellboyovi se bude tvrdě držet komiksu. Vycházet má přitom z desáté komiksové knihy – Hellboy: Paskřivec a další příběhy.

V této knize Hellboy, neboli Anung un Rama, zamíří na východ Spojených států, kde vyhledává kult čarodějnic vedený démonem Paskřivcem. To je oficiální český překlad, v angličtině mluvíme o postavě „The Crooked Man“, což má být také podtitulem nového filmu.

Podle režiséra natáčení probíhá již nyní v Bulharsku. Bohužel není jasné, kdy film doputuje do kin či na streamovací platformy, ani kdo si v něm zahraje.

Zdroj: Deadline, Databazeknih


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme