Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na věrnostní karty v mobilu, abyste mohli ty plastové nechat doma

redakce 06.02.2023

Podle průzkumu společnosti Incomind (z roku 2021) využívají Češi zhruba 12 různých věrnostních programů. Když ale doma zapomenete peněženku, je problém na světě. Existuje řešení – mobilní aplikace, do kterých si jednotlivé věrnostní karty nahrajete.

S mobilní aplikací si vyčistíte peněženku a (nejen) věrnostní karty budete mít vždy po ruce

Plastové karty v peněžence zabírají dost místa. A pokud patříte mezi ty, kteří prostě nejsou schopni odolat další věrnostní kartičce, bude pro vás virtuální peněženka to pravé ořechové. Čím více karet v peněžence, tím více se zhoršuje vaše schopnost najít rychle u pokladny tu pravou.

Tohle se vám ale s mobilní aplikací nestane. Váš iPhone (nebo jiný chytrý mobil) pojme takových věrnostních karet klidně 100. A vy si konečně budete moci koupit tu hezkou minimalistickou peněženku, do které schováte pár drobných a občanský průkaz.

Aplikace Stocard – nejvyužívanější virtuální peněženka

Z průzkumu společnost Incomind také vyšlo, že nejvíce používanou virtuální peněženkou v ČR je právě aplikace Stocard. Jakými výhodami se pyšní?

  • Její stáhnutí vás nebude nic stát.
  • Nenajdete v ní žádné reklamy.
  • K jejímu používání se nemusíte ani registrovat.

Věrnostní karty do Stocard vložíte jednoduše tak, že naskenujete jejich čárový kód – aplikace vám většinou sama nabídne název vydavatele věrnostní karty. U pokladny vytáhnete telefon, otevřete Stocard a vyhledáte požadovanou věrnostní kartu – paní prodavačka si digitální kartu načte stejně jako tu fyzickou.

Disponuje také speciální sekcí Nabídka, ve které najdete nejrůznější slevové akce obchodů, ke kterým jste si do aplikace načetli věrnostní kartu. A to není všechno, pokud aplikaci povolíte polohové údaje, automaticky vám sama nabídne věrnostní kartu obchodu, ve kterém zrovna nakupujete.

Wallet – virtuální peněženka pro majitele iPhonů

Ať už máte starší iPhone 12, iPhone 13 nebo nejnovější iPhone 14, na využívání aplikace Wallet si rychle zvyknete. Do Apple peněženky vložíte nejenom věrnostní karty, ale také platební kartu. Ale tím to nekončí. Načtete si do ní také:

  • Stravenkovou kartu – disponujete stravenkovou kartou od Ticket Restaurant nebo Edenred Benefits? Tak k dalšímu placení za oběd už nechte peněženku v kanceláři.
  • Vstupenky do kina nebo na koncert – dejte sbohem zapomenutým vstupenkám, které zůstaly doma na stole.
  • Lístky na vlak – nemusíte je složitě hledat ve svém e-mailu, když přijde průvodčí.
  • Očkovací certifikát – v Česku už nepotřebujete, ale hodí se na cestování do zahraničí.

V aplikaci můžete i některé karty a palubní lístky sdílet s ostatními členy rodiny, kteří vlastní iPhone nebo Apple Watch. To se hodí třeba v případě věrnostních karet, u kterých sbíráte body za pravidelné nákupy.

Nechybí ani propojení s ostatními Apple zařízeními . Apple Wallet najdete na svém Macu, ale také v Apple Watch. Jablečná zařízení vám usnadní každodenní život!

Měření


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme