Čistěte jej a noste pouzdro
Když se řekne “čistit telefon”, mnoho lidí si ihned vybaví hlavně lesklý displej bez šmouh. To je ale jen část. Kromě ochrany displeje před nečistotami byste měli průběžně čistit také nabíjecí port, případně zdířku na 3,5mm audiojack. Rozhodně nezapomínejte ani na špínu zanesenou v telefonním sluchátku a reproduktorech. Důrazně doporučujeme používat speciální čisticí kartáčky, ne jehlu, párátka a podobné náčiní, které by mohlo zařízení naopak poškodit.
Pokud pak chcete, aby vám mobil vydržel co nejdéle v ideální kondici, nezapomínejte ani na ochranné pouzdro a sklo, nebo alespoň fólii. Všichni víme, že objem telefonu tím nabude a částečně to zkazí design. Sami si ale musíte vybrat, jestli je pro vás důležitější styl, nebo účelnost.
Okamžitá oprava
Pokud se vám telefon rozbije, vyhledejte servis co nejdříve | Zdroj: Ashkan Forouzani / Unsplash
Když už se vám stane, že se vám mobil nějak pokazí, přestane fungovat kamera, rozbije se přední či zadní ochranné sklo, je důležité zjednat opravu co nejdříve. Pokud budete další měsíce nosit telefon s prasknutým sklem, může se stát, že se z původně nedůležitého problému stane problém větší. Myslete i na to, že cena opravy v době zničení je stále výhodnější než nutnost nákupu nového telefonu za půl roku po nehodě.
Průběžně aktualizujte
Ačkoliv se objeví hlasy nesouhlasu, aktualizace jsou důležité. Ano, u starších telefonů mohou omezit plynulost systému, nicméně obměňování bezpečnostních aktualizací je mnohem důležitější. Staré telefony a počítače jsou totiž velmi často terčem útočníků, a to kvůli slabšímu zabezpečení. Pokud tedy disponujete telefonem, který ještě dostává bezpečnostní záplaty, jednoznačně aktualizujte. Pakliže už váš přístroj o podporu přišel, tehdy je na místě uvažovat nad novým.
Zdroj: Techlicious, CNET