Přejít k hlavnímu obsahu

Jak správně nastavit ochranu chytrého domova

Michal Bareš 15.11.2018

Ve druhé části našeho seriálu vám poradíme, jak ochránit domácnost před vodou, ohněm a zloději.

Panuje mylná představa, že zloději vykrádají byty hlavně během letních prázdnin. Pravda je taková, že ta pravá sezona pro zloděje začíná na podzim, kdy se krátí dny a prodlužují noci, protože zloději s oblibou přicházejí v době, kdy jsou obyvatelé bytu stále v práci, ale venku už je tma. Ve tmě je totiž menší šance, že je uvidí sousedi, a zloději navíc podle rozsvícených oken snadno poznají, zda je někdo doma, či nikoliv. Pokud tedy plánujete zlepšit zabezpečení svého obydlí, doporučujeme začít hned. Ukážeme vám, jak snadno nastavit systém chytré domácnosti tak, aby co nejvíc ztížila práci zlodějům.

První stupeň obrany, která má znepříjemnit zlodějům přístup do cizích obydlí, představují klasické mechanické systémy zabezpečení. Zkušenějším zlodějům trvá vylomení nezabezpečeného okna jen pár sekund. Jejich nekalé úsilí jim ale může výrazně ztížit chytrý zabezpečovací systém.

Ve druhé části našeho seriálu, kterou najdete v Chipu 12/2018, vám poradíme, jak vybrat správný domácí zabezpečovací systém.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud