Přejít k hlavnímu obsahu

jAlbum 14

Martin Kučera 17.11.2018

Ve snadno ovladatelné aplikaci jAlbum můžete vytvářet webová fotoalba pro vystavení na vašich webových stránkách nebo pro prohlížení v počítači. ("Plná verze - Chip 12/2018.")

Chtěli byste vystavovat na svých stránkách fotky v efektních galeriích, ale neznáte potřebné webové technologie? Šikovná aplikace je vytvoří za vás.

Aplikace jAlbum představuje kompletní řešení pro vystavování fotek na internetu prostřednictvím interaktivních webových galerií využívajících JavaScript. Po uživateli ale zároveň jAlbum nevyžaduje žádné speciální znalosti nad rámec běžných, uživatelsky přívětivých aplikací na zpracování fotek v počítači. V aplikaci jAlbum stačí vybrat použité fotografie, které lze zároveň do značné míry přímo v tomto programu upravovat (ořezávat, otáčet, upravit expozici atd.) a poskládat z nich fotoalbum dle zvolené a snadno upravitelné šablony. Kromě vzhledu vašeho fotoalba přitom můžete do značné míry upravovat i jeho funkce, které budou pro prohlížení fotek k dispozici návštěvníkům vašich webových stránek. Snímky můžete doplnit třeba o popisky a vaše hodnocení nebo je pro snazší vyhledávání popsat klíčovými slovy. Hotová alba můžete prohlížet i v počítači.

  • Jazyk: česky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu jAlbum Standard 14.1 můžete po registraci a aktivaci používat bez časových a funkčních omezení, ovšem bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Běžná cena licence programu jAlbum Standard je necelých 1 300 korun. Vyzkoušet můžete i nejnovější verzi 17 na 30 dnů. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Tvorbu nového fotoalba začněte kliknutím na tlačítko »Přidat« a výběrem fotografií do vašeho alba. Pak si zvolíte název projektu, popis alba a třeba i doplníte klíčová slova. Po kliknutí na volbu »Více« si ještě můžete vybrat umístění souborů nově vytvořeného fotoalba. Během okamžiku vytvoří jAlbum základ nového fotoalba, se kterým můžete dále pracovat. Například můžete přímo v programu upravovat jednotlivé snímky (ořezávat je, otáčet, nastavovat jas, kontrast atd.) a také jim přidávat popisky nebo hodnocení. K dispozici je také několik efektů. Po vytvoření alba si můžete zobrazit jeho náhled a pak s ním dále pracovat. K dispozici je dlouhá řada nastavení vzhledu i funkcí fotoalba, včetně například jeho struktury, náhledů, vložení popisků nebo aplikace efektů. Následně jAlbum vygeneruje soubory fotoalba, které můžete nahrát na svůj webový server.

Výrobce programu jAlbum vytvořil kolem svého řešení webových alb celý ekosystém aplikací a služeb. Díky tomu je aplikace jAlbum dostupná i pro počítače s macOS a Linuxem a k dispozici jsou i hostingové služby pro vystavení vašich fotoalb na internetu. Takto publikovaná alba pak můžete spravovat i prostřednictvím mobilních aplikací pro smartphony a tablety s Androidem a iOS. Nová verze jAlbum 17 pak přichází s přepracovaným uživatelským rozhraním, vyšším výkonem i řadou funkčních vylepšení.

Seznam všech plných verzí v Chipu 12/2018

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud