Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Ještě lepší než Netflix a Prime Video: YouTube testuje novou špičkovou funkci

Jiří Palyza 24.09.2021

Google nyní testuje novou funkci pro svou video platformu YouTube. Něco podobného už lze najít u konkurence Netflix a Amazon Prime Video, ale v YouTube má být ještě dostupnější. Uživatelé si budou moci stáhnout obsah do prohlížeče a sledovat ho offline.

Přestože je dnes internet k dispozici takřka všude, mnoho uživatelů si stahuje filmy a videa pro offline přehrávání na smartphonech a přenosných zařízeních. A to ať už jde o šetření limitu datového přenosu, nebo o možnost zábavy na cestách. Takové funkce už jsou dlouho k dispozici v Netflixu, Prime Video a dalších streamovacích službách, ale YouTube je první video platformou, která chce jít ještě o krok dále.

Google v současné době testuje stahování obsahu z YouTube přímo v prohlížeči. O službě, která je dostupná pouze pro vybrané uživatele služby YouTube Premium, se zmiňuje server TheVerge ve svém příspěvku "YouTube tests video downloads for your desktop browser". Pokud patříte k předplatitelům služby, mohlo by se vám v prohlížeči (zatím pouze Chrome, Edge a Opera) vedle tlačítka pro sdílení pod videem zobrazit i tlačítko pro stažení. Pokud se nezobrazí, nebyli jste pro test vybráni. Zda je pro vás testovací funkce uvolněna se můžete přesvědčit na stránce laboratoře Google https://www.youtube.com/new.

Test bude probíhat do 19. října 2021. Zatím se neví, zda a kdy bude funkce uvolněna pro všechny uživatele služby YouTube Premium.

Jak nová funkce funguje

youtubedownload

YouTube testuje experimentální funkci stahování obsahu do prohlížeče pro možnost přehrávání offline. | Zdroj: Tymon Oziemblewski/Pixabay

Pokud jste si video stáhli a spustíte prohlížeč v režimu offline, video lze stále přehrávat. K tomu stačí, aby předplatitelé přešli na příslušnou stránku pro stahování youtube.com/feed/downloads. Zde se pak zobrazí veškerý obsah. To ale také mimo jiné ukazuje, že videa nejsou jednoduše stažena na interní úložiště zařízení ve formě souboru. Namísto toho skončí ve vyrovnávací paměti prohlížeče, aby se zabránilo pirátství.

Je možné, že i Netflix a další poskytovatelé do budoucna nabídnou podobnou funkci, a to aby si uživatelé mohli stahovat do prohlížeče. Protože je ale počet uživatelů jejich služeb tak vysoký, lze předpokládat, že mnoho z nich službu i využije. V tomto případě ale provozovatelé poskytující streaming podstupují s ohledem na potlačování pirátství výrazně nižší riziko.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud