Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Kamera do auta s vestavěným GPS modulem a Wi-Fi

Pavel Trousil 13.03.2015

DrivePro 220 je nový model kamery do auta značky Transcend. Podle výrobce účinněji chrání řidiče a pomáhá bezpečně řídit auto.

transcend-dp220-nahled

Firma Transcend oznámila rozšíření nabídky o nový model Full HD kamery do auta DrivePro 220. Výrobce vybavil zařízení GPS a Wi-Fi modulem, snímačem přetížení (G-sensor), vestavěnou baterií, širokoúhlým objektivem F/1.8 s pozorovacím úhlem 130°.

Kamera do auta nabízí záznam obrazu ve Full HD rozlišení s rychlostí 30 snímků za sekundu. Záznam je uložen na paměťové kartě microSDHC MLC s kapacitou 16GB, jež je součást balení. Kamerka je vybavena GPS přijímačem, který umožňuje záznam aktuálních GPS souřadnic, data a času. Informace o přesné poloze vozidla je důležitá v případě poruchy vozidla nebo nehody, která vyžaduje přivolání pomoci. Po ukončení jízdy řidič muže přehrát a analyzovat trasu, rychlost a čas jízdy. K tomu je určena aplikace DrivePro Toolbox pro počítače se systémem Windows.

transcend-dp220-lane-departure-nahled

Systém varování před vybočením z jízdního pruhu (LDW – Lane Departure Warning) reaguje, pokud řidič překročí nastavenou rychlost a vozidlo opustí jízdní pruh. Systém varování před čelním nárazem (FCW – Forward Collision Warning) varuje řidiče, pokud rychlost vozidla překročí nastavenou hodnotu a příliš se přiblíží k autu před ním.

Zařízení pomáhá řidičům také během stání. Kamera automaticky zahájí záznam v případě zjištění vibraci a pohybu auta při zapnutém Parkovacím režimu. Vestavěný Wi-Fi modul umožňuje bezdrátové ovládání zařízení za jízdy. Spolucestující může průběžně sledovat záznam obrazu, přehrávat a stahovat videozáznamy a upravovat nastavení zařízení pomocí smartphonu nebo tabletu. K ovládání kamery slouží bezplatná aplikace DrivePro App dostupná ve verzi pro Apple iOS a Android.

Zařízení lze napájet přímo ze zásuvky zapalovače, a při výpadku napájení je obraz zaznamenáván po dobu 30 sekund. V případě, že řidič přepne kameru do režimu napájení z vestavěné baterie, bude moci nahrát až 30 minut videa. Kamera zapojená do zásuvky zapalovače je automaticky spuštěna při nastartování motoru.  Maloobchodní doporučená cena kamery DrivePro 220 je 3 890 Kč. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud