Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Kamery do auta i nákladního vozu

redakce 14.11.2012

Nové kamerky Mio MiVue určené do automobilů slouží jako „černá skříňka“ pro záznam dopravní nehody i k řešení vandalismu na parkovišti.

 

Mio představuje novou řadu produktů – Mio MiVue 338 a 358. Jde o HD kamery pro záznam jízdy. Nahrávací režim se aktivuje, pokud jeden ze senzorů zjistí změnu pohybu. Kamery Mio MiVue 338/358 jsou vybaveny 2“ a 2,4“ displejem a širokoúhlým objektivem s rozsahem 120°, který zaznamená situaci před vozidlem bez mrtvého úhlu.

 

Pořizovaná videa jsou ukládána ve vysokém HD rozlišení 720p, respektive u modelu 358 ve Full HD rozlišení 1080p, a jsou komprimovány pomocí kodeku H.264. Díky tomu lze na vloženou microSD kartu uložit více hodin záznamu. Podle výrobce je optika skleněná a snímač má zvýšenou citlivost, takže kamery čistý obraz i za horších světelných podmínek.

Výhodou kamery MiVue 358 je přítomnost snímače přetížení (senzor G), který zaznamenává změny ve 3 osách. Při záznamu jízdy jsou data zaznamenána ve formě grafu a v případě nehody je díky tomu možné zjistit, odkud náraz přišel a jak k němu došlo. Díky tomuto senzoru lze aktivovat i režim Nahrávání událostí, který pak není závislý na tom, zda si jej řidič zapomene zapnout, ale aktivuje se automaticky při zaznamenání změny pohybu a následně kamera uloží záznam dané události. Obdobného principu se využívá pro režim Parkování, kdy díky snímači pohybu se při jakékoliv změně kamera MiVue automaticky zapne a začne nahrávat, i když řidič není ve vozidle.

Kamera MiVue 358 je vybavana i režimem Fotografování a umožňuje pořídit fotodokumentaci nehody. Součástí balení je software MiVue Manager, umožňuje procházet a přehrávat nahraná videa různou rychlostí, nebo po nehodě analyzovat data ze snímače přetížení, který ukazuje směr jízdy a změnu rychlosti. Také nabízí možnost spojovat nahraná videa a sdílet je na sociálních sítích jako je YouTube nebo Facebook.

Kamery Mio MiVue 338/358 jsou dostupné v průběhu listopadu a jejich a jejich předpokládaná doporučená koncová cena bude 2190 Kč, resp. 2990 Kč s DPH.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud