Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

KitKat bude ve více zařízeních Samsung Galaxy

Pavel Trousil 21.02.2014

Nová verze operačního systému Android označená 4.4 KitKat se dostane i na starší zařízení Samsung Galaxy. Mezi výhody nejnovějšího operačního systému Android patří rozšířené možnosti zasílání zpráv a ovládání zařízení přes zámek obrazovky.

android Společnost Samsung přinese uživatelům vybraných modelů řady GALAXY aktualizaci softwaru na Android 4.4.2 (KitKat). Tato verze nabízí jednodušší a příjemnější uživatelské rozhraní, zahrnuje vylepšené možnosti zasílání zpráv, snadný přístup k aplikacím přes zámek obrazovky, výběr preferované domácí obrazovky a nové menu Služeb pro zjišťování polohy. Uživatelé také budou mít rychlý přístup k fotoaparátu přímo přes uzamčenou obrazovku.

Na výběr je také aplikace pro domovskou obrazovku buď z předem instalovaných TouchWiz easy Home a TouchWiz basic Home, nebo si lze další do zařízení nahrát. TouchWiz Easy Mode poskytuje přehlednější zobrazení a větší ikony pro uživatele, kteří mají smartphone poprvé.

V rámci více integrovaného a podrobnějšího menu pro určení polohy mohou uživatelé aktivovat GPS, Wi-Fi a mobilní síť nebo kontrolovat využití baterie aplikacemi, které spravují funkce služeb souvisejících s polohou. Uživatelé mají také na výběr, zda zapnou či vypnou služby Google hlášení polohy.

Nový software podporuje vylepšené aplikace GMS jako Google Drive a Google Photos, ve kterých jsou uživatelé schopni otevírat, zobrazovat, přejmenovat a sdílet dokumenty, stejně jako zálohovat fotografie a videa.

Zařízení Samsung GALAXY, která budou na českém trhu aktualizovaná na Android 4.4.2 KitKat:

Od konce února: Samsung GALAXY S4, S4 LTE-A, S4 Active, Note 3 a Note 10.1 edice 2014. Jako první přijdou na řadu GALAXY S4 a Note 3.

Od března: Samsung GALAXY S4 mini, Mega 6.3, Note 10.1, Note 8.0, Tab3 8.0, Tab3 7.0.

Od dubna: Samsung GALAXY S4 Zoom, Tab3 10.1.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud