Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Klasické telefony Nokia s funkcí „Slam“

redakce 27.11.2012

Smartphony jsou sice populární, ale řada uživatelů dává přednost klasickým telefonům s klávesnicí. Nokia tyto uživatele nechce připravit o využití sociálních sítí a dalších moderních technologií. Předností je i dlouhá výdrž na baterie.

Nokia představuje funkci „Slam“ pro nové telefony Nokia Asha 205 a Nokia 206. Nokia Asha 205 je mobilní telefon s podporou sociálních sítí, QWERTY klávesnicí a speciálním tlačítkem pro Facebook. Nokia 206 se zase může pochlubit výdrží na baterie až 47 dní.

Nokia Asha 205 a Nokia 206 jsou dostupné jak ve verzi pro jednu, tak pro dvě SIM karty. Jde o první mobilními telefony, které nabízejí funkci, kterou Nokia nazvala Slam. Slam umožňuje uživatelům rychle sdílet multimediální obsah jako fotografie a videa s přáteli v jejich okolí. Slam funguje s většinou mobilních telefonů vybavených technologií Bluetooth (v současné době není kompatibilní s telefony na platformě iOS a Windows Phone), a to bez nutnosti párovat obě zařízení a bez potřeby toho, aby příjemce měl v telefonu k dispozici Slam. Během několika kliknutí mohou uživatelé poslat svůj obsah do jiného telefonu rychleji než prostřednictvím samotného Bluetooth a bez potřeby přístupu k mobilním datům.

Nokia Asha 205

Nokia Asha 205 disponuje QWERTY klávesnicí. Navíc nabízí dedikované tlačítko pro přístup k Facebooku. Podporuje i další funkce, jako eBuddy Chat, Twitter a emailové služby jako Gmail. Balíček mobilní zábavy zahrnuje 40 bezplatných her od EA dostupných ke stažení.  Modely pro jednu nebo dvě SIM karty nabízející technologii Nokia EasySwap, která umožňuje uživatelům měnit SIM karty bez nutnosti vypnout telefon. Výdrž telefonu je podle výrobce až 37 dní pro telefon pro jednu SIM a až 25 dní pro telefon pro dvě SIM. Nokia Asha 205 je dostupná v azurové, purpurové a oranžové barvě a její předpokládaná cena je okolo 62 USD bez daní a dotací.

 

Nokia 206

Nokia 206 nabízí klasickou alfanumerickou klávesnici a 2,4“ displej. Uživatelé také mohou využít rychlého přístupu na Facebook a Twitter přímo z pohotovostní obrazovky. Ve výbavě je 1,3Mpix fotoaparát, který optimalizuje pořízené fotografie pro sdílení na Facebooku.  K dispozici jsou aplikace pro sociální sítě a mobilní zábavu (eBuddy Chat, WhatsApp) a dárkový balíček 10 bezplatně dostupných aplikací. Výdrž na baterie je až 47 dní pro model pro jednu SIM a až 28 dní pro model určený pro dvě SIM.  Předpokládaná prodejní cena Nokia 206 je okolo 62 USD bez daní a dotací.

Oba telefony také nabízejí webovou aplikaci Nokia Nearby, která pomáhá uživatelům objevovat zajímavá místa jako restaurace, obchody a bankomaty v jejich okolí.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud