Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Klávesnice se solárním napájením

redakce 01.11.2010

Společnost Logitech představila první solární bezdrátovou klávesnici Wireless Solar Keyboard K750. Podle výrobce by měla její baterie v nabitém stavu vydržet až tři měsíce, přičemž pokud vám do pracovny dopadá nějaké světlo, průběžně se dobíjí.

Kromě bezdrátového připojení k počítači a napájení prostřednictvím solárních panelků je klávesnice zajímavá i designově a podle výrobce je vyrobena z materiálů, které neobsahují PVC a dodává se v plně recyklovatelném balení.

Napájení klávesnice Logitech Wireless Solar Keyboard K750 je řešeno prostřednictvím integrovaných solárních panelů. Výbavu doplňuje miniaplikace „solar power app“ s informacemi o solárním napájení, která dokáže měřit intenzitu světla a informuje majitele, zda je světelná intenzita dostačující pro napájení klávesnice. Tato aplikace sleduje i stav baterií a informuje uživatele v případě, že baterie dochází. Pro napájení první solární klávesnice společnosti Logitech stačí světlo v místnosti – a v úplné tmě zůstane nabitá po dobu nejméně tří měsíců. Navíc je vybavena indikátorem stavu nabití, jehož kontrolka vás ušetří nepříjemných překvapení.

Klávesnice Logitech Wireless Solar Keyboard je kromě nezvyklého způsobu napájení zajímavá i designově. S tloušťkou 7,5 mm má štíhlý profil. Klávesy jsou prohloubené – přirozeně tak respektují tvar konečků prstů a současně vám pomáhají při navádění na správná písmena po hmatu. Navíc mají měkce zaoblené hrany, díky nimž prsty mohou hladce a pohodlně sklouzávat z jedné klávesy na jinou.

Solární bezdrátová klávesnice Logitech Wireless Solar Keyboard K750 využívá bezdrátovou technologii Logitech Advanced 2.4 GHz, která je rovněž vybavena 128 bitovým šifrováním přenášených znaků. USB přijímač je tak malý, že jej můžete bez obav ponechat zapojený v notebooku, není tedy nutné jej vždy vyjímat, když potřebujete změnit místo, kde počítač používáte. Můžete k němu připojit až šest zařízení Logitech, která jsou s přijímačem a technologií Unifying kompatibilní – myši nebo jiné klávesnice – aniž byste měli problémy s připojováním dalších samostatných USB přijímačů.

Očekává se, že solární bezdrátová klávesnice Logitech Wireless Solar Keyboard K750 bude ve Spojených státech i v Evropě k dostání během ledna 2011 za doporučenou maloobchodní cenu 2049 Kč.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud