Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Kompakt s 26násobným zoomem

redakce 26.02.2010

Firma PENTAX oznámila zahájení výroby nového digitálního fotoaparátu PENTAX X90. 12,1megapixekový fotoaparát má objektiv se širokým rozsahem, delší životnost baterie a elektronický hledáček.

Uvnitř kompaktního, lehkého těla PENTAX X90 je optický 26x zoom, který pokrývá rozsah fokálních vzdáleností mezi 26mm v širokoúhlém nastavení až po 676 mm v poloze super telefoto (formát 35 mm). Fotograf také může zaznamenávat snímky z malé vzdálenosti již od 1 cm.
Pentan X90 má systém optické stabilizace PENTAX CCD-shift-SR (Shake Reduction) pro zajištění ostrých snímků i za náročných fotografických podmínek. Díky velké kapacitě lithium-iontové baterie má X90 přibližně o 50% větší životnost než měl předchozí model. To lze převést do záznamu cca. přibližně 255 snímků na jedno nabití baterie. X90 má také nově elektronický hledáček s 200 000 body, který se hodí při exponování subjektu proti ostrému protisvětlu nebo když uživatel potřebuje pevné držení fotoaparátu.
X90 zaznamenává videoklipy v HD kvalitě (1280 x 720 pixelů), s obnovovací frekvencí 30 snímků za sekundu. Další rysem je režim Movie SR (Shake Reduction) mode, který snižuje rušivé otřesy fotoaparátu během natáčení videoklipu. Je vybaven mikro koncovkou HDMI pro výstup audio/video signálu na TV.
K režimu Program AE, který automaticky zvolí optimální kombinaci clony a času závěrky pro daný subjekt nabízí též režimy priorita clony AE, priorita času AE a manuální nastavení. Další režim Auto Picture sám automaticky nastaví nejvhodnější expoziční režim pro daný subjekt nebo scenerii detekcí osvětlení subjektu a dalších podmínek. Nechybí ani funkce detekce obličeje.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud