Přejít k hlavnímu obsahu

Kompletní zabezpečení smartphonu

Pavel Trousil 17.10.2019

Důkladně zamykáte své auto i svůj byt – tak proč to samé neudělat i s mobilním telefonem? Ukážeme vám, jak můžete svůj smartphone bezpečně používat, a také jsme porovnali nejlepší mobilní antivirové programy.

Smartphony jsou pro většinu uživatelů společníkem číslo jedna a často jim svěřují citlivé informace a provádějí s nimi operace, jako jsou nákupy a převod peněz prostřednictvím mobilního bankovnictví. Dříve byly pro tyto operace využívány osobní počítače a notebooky. Na rozdíl od počítačů ale nevěnuje většina uživatelů zabezpečení svých smartphonů takovou pozornost a neinstaluje do nich žádný bezpečnostní software, jako jsou antivirové sady, případně blokovače nevyžádaných reklam.

Zabezpečení souborů a osobních údajů na smartphonu často neřeší ani výrobce smartphonu. Jak je patrné ze statistik výrobců antivirových nástrojů, řada uživatelů se stává cílem nejrůznějších kybernetických útoků. Dramaticky zvýšit zabezpečení smartphonu přitom není nijak obtížné. V našem listopadovém časopise najdete návod na to, jak na to a také v něm najdete srovnávací test antivirových programů pro smartphony.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme