Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Konečně funkce, na kterou všichni čekají: Android 15 úplně změní váš telefon

Jakub Fišer 08.07.2024
Zdroj: Adrien / Unsplash

Google již příští měsíc plánuje představit nové telefony Pixel 9. Jejich integrální součástí bude systém Android 15, který konečně nabídne celou řadu nových funkcí a co nevidět jej přijmou i telefony dalších výrobců. Nyní se hovoří o další celkem zásadní novince, kterou má Android 15 nabídnout.

Kapitoly článku

Počítačový režim v Androidu 15

Google teprve nedávno zavedl u telefonů Pixel 8 a 8 Pro podporu připojení k externím monitorům pomocí DisplayPortu. Zároveň se plocha telefonů nepřenesla jedna ku jedné, tedy v poměru 20:9, nýbrž ve speciálním režimu pro desktop.

Ten umí zobrazovat všechny aplikace na telefonu coby okna a usnadňuje tak multitasking s telefonem připojeným k monitoru. Podobnou technologii nabízí již nějakou dobu Samsung (DeX) nebo Motorola (Ready For).

Některé zdroje uvádí, že by Google měl co nevidět nabídnout zbrusu nové, o poznání propracovanější rozhraní na práci s monitorem, myší a klávesnicí. Přesně to byla být jedna z hlavních novinek v rámci aktualizace Android 15.

Desktopový režim v Androidu 15
Zdroj: se svolením Android Authority

Další novinky

Kromě toho má Android 15 obsahovat speciální režim s většími ovládacími prvky a jednodušším ovládáním. Tento režim, označovaný jako „Easy pre-set“ (zjednodušený režim), by mohl být praktický právě pro seniory, anebo jinak smyslově hendikepované uživatele.

Systém bude rovněž lépe pracovat s rychlými nabíječkami. Dnes čistý Android vnímá rychlé nabíjení vše nad 7,5 W, pokud výrobce nestanoví jinak. To by se však konečně mohlo změnit s Androidem 15, který tuto hranici navýší na 20 W.

Zdroj: Elektronik Informationen, 9to5Google


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme