Přejít k hlavnímu obsahu

Konečně pořádek v džungli hesel

Pavel Trousil 19.06.2023

Moderní weboví surfaři by měli pracovat s nějakým správcem hesel. Testovali jsme deset správců hesel běžících na Windows, Androidu a iOS.

Chip 07/2023: Že se bíží konec hesel jsme slyšeli už několikrát. Teoreticky zní myšlenka zrušení hesel moc pěkně, ale v praxi jsme od ní ještě na míle daleko: uživatelé tak hromadí stále více účtů pro různé služby, které téměř bez výjimky chtějí chránit heslem.

Nejdůležitějším základním pravidlem je nepoužívat heslo více než jednou. V opačném případě může jediné ztracené heslo ohrozit několik účtů najednou. Přesto mnoho Čechů v průzkumu uvedlo, že právě to dělají – používají jedno heslo pro větší počet účtů. Správci hesel nabízejí záchranu. U těchto programů si totiž musíte pamatovat pouze jedno heslo. Tímto hlavním heslem nebo také tzv. master heslem odemknete zašifrovaný datový trezor, ve kterém jsou uložena všechna ostatní hesla.

Protože se žádný uživatel internetu neobejde bez hesel, existuje celá řada správců hesel. Ty ukládají hesla v zašifrované podobě, ale také na přání vygenerují náhodná, bezpečná hesla a pomáhají je vkládat do přihlašovacích polí. V našem testu jsme prověřili 10 správců hesel, kteří fungují alespoň pod systémy Windows, Android a iOS.

V našem testu jsme se zaměřili na prémiové verze správců hesel, které jsou obvykle k dispozici za roční předplatné . Alternativou jsou dva správci hesel, Enpass a Sticky Password, které po jednorázovém nákupu slibují doživotní aktualizace. Už za několik let by se tedy vyšší jednorázová investice měla vyplatit. Podrobnosti v Chipu 7/2023.

Obsah: Všechna témata Chipu 07/2023


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme