Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Konkurence pro iPad od Asusu

redakce 02.06.2010

Firma ASUS připravila na letošní výstavě Computex hned dvě očekávaná tablet PC pod názvem Eee Pad a také nový Eee Tablet. Eee Pad je tenké a lehké zařízení, určené pro prohlížení internetu, fotek nebo videí podobné iPadu od Applu.

Kapitoly článku

12" Eee Pad EP121, je plně vybavený počítač, který zastane úlohu přehrávače multimedií, čtečky elektronických knih, kompaktního PC a zařízení umožňujícího přístup na internet. Pohání ho CULV procesor Intel Core 2 Duo a vybaven je operačním systémem Windows 7 Home Premium, takže zvládne i multitasking a umožní uživatelům kontrolovat e-maily a kalendář, pořádat videokonference a současně pracovat s dokumenty Microsoft Word nebo Excel. Eee Pad EP121 nabízí dva režimy psaní – vestavěnou virtuální klávesnici a speciální dokovací klávesnici. Na baterie podle výrobce vydrží  až 10 hodin.
Ještě lepší přenosnost nabízí 10" model Eee Pad EP101TC, který váží pouhých 675 g a s tloušťkou 12,2 mm se vejde i do kapsy. Na Eee Pad EP101TC běží operační systém Windows Embedded Compact 7, který tvoří kompletní sadu nástrojů a technologií založených na systému Windows 7. Cena Eee Padů by se měla podle Asusu pohybovat mezi 399 a 499 USD.

Eee Tablet – digitální poznámkový blok a elektronická čtečka knih

Zařízení Eee Tablet je kombinací běžného poznámkového bloku a elektronické čtečky knih. Je vybaveno dotykovým 8“ monochromatickým displejem s rozlišením 2450 dpi a lze ho použít i pro psaní poznámek a má simulovat psaní na skutečném papíru.
Uživatelé mají na výběr z několika šablon pro psaní poznámek a mohou poznámky ukládat, třídit, označovat nebo procházet. K textu je také možné kdykoli v reálném čase přidat komentář. Ve výbavě Eee Tablet nechybí 2megapixelový fotoaparát pro pořízení snímků, k nimž lze následně také přidávat vlastní poznámky.
Eee Tablet může posloužit také jako čtečka elektronických knih. Nabízí okamžité otáčení stránek na displeji, který svým vzhledem věrně připomíná papír. Tento úkon trvá v textovém souboru pouze 0,1 sekundy. Eee Tablet dále umožňuje snadnou synchronizaci s PC prostřednictvím portu USB a MicroSD. Udávaná výdrž baterie činí 10 hodin při plném zatížení.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud