Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Kopie z kopie? V Číně mají telefon, který napodobuje hned několik jiných značek

Jakub Fišer 22.09.2023
Zdroj: Itel / S23+ press kit

V Číně operuje mnoho výrobců telefonů, kteří zatím do Evropy nedošli. Jedním z nich je i Itel, nejmladší značka smartphonů ve skupině Transsion, kam patří i Infinix nebo Tecno. A Itel nyní vydal telefon, který připomíná trochu Samsung, trochu iPhone, a vlastně každý si v něm najde něco.

Kapitoly článku

Itel podniká zejména v Indii, na Srí Lance, v Pákistánu, v Číně a také na několika rozvojových trzích v Africe a latinské Americe. Ve zmíněné Indii brzy zamíří do prodeje telefon s takřka vlajkovým vzezřením, a zcela určitě i vlajkovým jménem – Itel S23+.

Je to S23+, není to S23+

V řeči výrobce se jedná o vlajkovou loď, řada S míří vyloženě na náročnější zákazníky. K dispozici je ještě řada P (například model P40+, copak vám to připomíná?) a pak řada základních produktů A.

Model S23+ nabízí velký 6,78″ AMOLED displej s lehkým zahnutím po straně a čtečkou otisků prstů. Rozlišení je Full HD+, nicméně výrobce se nikde nezmiňuje o zvýšené obnovovací frekvenci. Sluší se také zmínit, že Itel nabízí funkci Magic Ring, která z výřezu v displeji udělá cosi jako Dynamic Island od Applu, tedy dynamicky se měnící průstřel.

Mohlo by vás zajímat

Něco bere od Applu

Na zádech najdete velký fotomodul, který moc nepřipomíná Samsung, ale spíše design fotomodulu posledních několik generací Apple iPhone. Čína si jak známo z této „inspirace“ hlavu nedělá, vnímá to jako pokoru a vzdání holdu firmě, od které se inspiruje.

Jinak fotomodul disponuje duálním fotoaparátem s rozlišením 50Mpx. Sekundární kamera na zádech nemá blíže specifikované rozlišení, pravděpodobně půjde jen o doplňkový snímač pro portréty. Na přední straně se nachází 32Mpx selfie kamerka.

Chytrý výřez Magic Ring
Zdroj: Itel / S23+ press kit

K další výbavě patří čipová sada Unisoc Tiger T616 se 4G modemem, 8 GB RAM (+ dalších 8 GB virtuální RAM), 256GB úložiště, Android 13 s nadstavbou ItelOS 13 a 5000mAh baterie s podporou 18W nabíjení.

Cena a dostupnost

Itel S23+, který zdá se snoubí hned několik konkurenčních vlivů, se v Indii začne prodávat již příští týden. Nabízen je za 15 tisíc rupií, což je v přepočtu asi 5000 korun včetně DPH. Do Česka se nejspíš nepodívá. Můžete si tak pořídit alespoň mobily, ze kterých si Itel bere inspiraci. I když ty vyjdou řádově dráž.

Zdroj: Itel


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud