Přejít k hlavnímu obsahu

Larry a kyborgové

Pavel Trousil 18.08.2014

Google je známý spíše jako vyhledávač než jako technologická společnost. Šéf Googlu Larry Page má však poměrně radikální nápady, které někomu připadají nejnebezpečnější na světě.

google-nahled

Menlo Park, Kalifornie, 1999. Zakladatelé Googlu Larry Page a Sergey Brin sedí namačkáni u kancelářského stolu a vyřazeného jídelního stolu. Na jejich pracovišti bliká CRT monitor obklopený několika otevřenými počítači, kartonovými krabicemi a změtí kabelů. V rohu napůl osvětlené garáže byste ještě mohli spatřit jízdní kolo a cítit čisticí prostředek a pot. Říkali tomu kancelář a bylo to místo, kde se zrodila vize Larryho Page, že „umělá inteligence je nejvyšší verzí Googlu“.
Mountain View, Kalifornie, 2014. Pageova vize dostává ve futuristickém ústředí společnosti Google jasnější formu. Volný přístup k informacím – tak je Google vnímán. Ale Page a Brin chtějí mnohem více: inteligentní technologii, která pomáhá s každodenními činnostmi a spojuje lidi v celosvětovém měřítku, technologii, která nás jednoho dne učiní nesmrtelnými.
Co vše má Google v plánu a zda má i nějaké nebezpečné nápady si můžete přečíst v Chipu 9/2014.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud