Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

LG má dvě nové a chytré TV s Google TV

redakce 09.01.2013

Rozšířenou řadu Smart Google TV představila na veletrhu CES 2013 společnost LG. Nové modely GA7900 a GA6400 zaujmou hlavně intuitivním uživatelským rozhraním a novým designem.

 

 

 

Cílem LG Google TV je změnit pocit z uživatelského rozhraní. Nová platforma nabízí výrazně zjednodušené ovládání. Novinkou jsou různé typy „karet“, které slouží jako složky pro aplikace a obsah. Například karta „Moje zájmy“ může ukázat uživateli užitečné informace jako aktuální počasí či zprávy ze zdrojů, které si majitel televize nastaví.

K ovládání systému slouží Magic Remote QWERTY ovladač, který kombinuje klasické dálkové ovládání LG Magic Remote s klávesnicí. Vyhledávání na Googlu pak usnadní vylepšené rozpoznávání řeči.  O výkon chytrého televizoru se stará dvoujádrový procesor, který urychluje navigaci v menu, prohlížení webu nebo sledování videí a hraní her. LG obalilo obě novinky do designu LG CINEMA SCREEN s minimálním rámečkem. Oba modely podporují zobrazení 3D obsahu za pomoci pasivních 3D brýlí.

Google a LG díky těmto modelům televizí nabízejí různé možnosti připojení. Obě televize je možné bezdrátově propojit s dalšími zařízeními. Pomocí nejnovější YouTube aplikace pro Android se mohou smartphony a tablety automaticky spárovat s Google TV pomocí Wi-Fi, čímž vzniká možnost přehrávat videa z mobilu přímo na obrazovce.

Hráče potěší předinstalovaná aplikace OnLive, která umožní hraní her bez připojené konzole. Majitelé OnLive mají přístup ke stovkám v cloudu uložených her, které se nemusí nijak instalovat.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud