Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Lokalizace služebních aut a firemních mobilů

redakce 26.08.2014

Konec zneužívání služebního majetku. Řešení by měla přinést nová aplikace fimry DHO.  

Tajné vyjížďky zaměstnanců služebním autem či soukromé cestování v pracovní době. Noční můry mnoha zaměstnavatelů mohou být minulostí. Neustálý přehled o tom, kde se právě nachází služební auta a firemní mobily pracovníků, umožní zaměstnavatelům nová aplikace, kterou vyvinula tuzemská společnost DHO. Firma také už řadu let provozuje službu Kniha jízd zdarma, která umožňuje bezplatnou evidenci služebních jízd.

„Podobně jako kniha jízd je i sdílení polohy telefonu velmi jednoduché – stačí do mobilu bezplatně nainstalovat aplikaci, která sama připojí telefon na internetový server. Odtud už mohou zaměstnavatelé sledovat, kde se přístroj právě nachází. Tato služba je zcela zdarma,“ přiblížil jednatel společnosti David Horňák. Poloha mobilu se na serveru zobrazí každých patnáct minut, firma však již nyní připravuje variantu, v níž si bude moci zaměstnavatel interval sdílení polohy sám nastavit.

Tuto aplikaci zatím podporují telefony s operačním systémem Android, v přípravě je i varianta pro iPhone. „Chystaná verze navíc dokáže evidovat přesné místo počátku i konce práce, zaznamená také přestávky a počet ujetých kilometrů,“ popsal Horňák. Zaměstnancům pak aplikace umožní vyplňovat firemní formuláře přímo v terénu. Nebude chybět ani kolonka pro podpis zákazníka, což ocení zejména obchodníci či servisní pracovníci.

Podobně jako služební mobily mohou zaměstnavatelé také sledovat firemní auta. On-line služba Kniha jízd zdarma od stejné společnosti umožňuje bezplatné vedení elektronické knihy jízd. Namísto zápisů v papírové podobě se údaje o služební jízdě přenesou přímo na internetový prohlížeč.

„Nadřízení tak získávají okamžitě přehled o pohybu služebních vozidel a mohou se lépe bránit zneužívání firemního majetku. Nechybí ani seznam jízd za celý den či záznam výdajů na palivo, získaný prostřednictvím sledování výpisů z tankovacích karet,“ doplnil Horňák. Webová verze knihy jízd navíc obsahuje rezervační systém služebních vozů, vytváří přehledné statistiky a upozorňuje zaměstnavatele na plánované servisní prohlídky.

Společnost DHO se od roku 2008 zabývá satelitním sledováním vozidel, vývojem mobilních aplikací a programátorskými pracemi. Sídlí v Praze, pobočku má v Brně. Zájemci o elektronickou knihu jízd ve webové i mobilní verzi se mohou registrovat na internetové stránce www.kniha-jizd-zdarma.cz.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme