Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Lokalizační cloud od Nokie

redakce 14.11.2012

Nokia HERE je lokalizační cloud, který nabízí mapy a lokalizační služby napříč operačními systémy i různými velikostmi displejů.

Pro další rozšíření svých lokalizačních služeb spouští HERE svoji mobilní webovou verzi HERE Maps pro iOS, která bude zahrnovat off-line funkcionalitu, hlasovou navigaci pro pěší a instrukce k cestování hromadnou dopravou. Aplikace bude v nejbližších týdnech dostupná ke stažení v Apple App Store. Nokia také ukázala referenční aplikaci na platformě Android OS a představila plán zpřístupnit Maps API pro Android počátkem roku 2013.

Společnost Nokia oznámila strategické partnerství se společností Mozilla, jehož účelem je přinést nové lokalizační funkce pro Firefox OS. Nokia plánuje příští rok debutovat s mobilní webovou verzí HERE Maps pro nový Firefox OS. Firmy spolupracují na tom, aby lidem nabídly ty nejlepší mapové služby na Firefox OS.

Inovace moderních map

Pro rozšíření 3D funkcionalit pro HERE oznámila Nokia plánovanou akvizici kalifornské společnosti earthmine. Ta vyvinula novou technologii záznamu 3D dat. Nokia předpokládá, že celá transakce bude uzavřena do konce roku 2012. LiveSight je technologii založenou na vysoce přesné 3D mapě světa. Poskytuje intuitivní funkci rozšířené reality a využívá vestavěného fotoaparátu v telefonu. Aplikace Městské Info Nokia, která byla vyvinuta pro telefony Nokia Lumia, je první aplikací, která podporuje technologii LiveSight.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud