Přejít k hlavnímu obsahu

Magix Music Maker

Martin Kučera 11.05.2019

Magix Music Maker je už přes dvě dekády osvědčené hudební studio pro domácí uživatele, které se ale výsledky vyrovná i profesionálnímu softwaru. ("Free verze")(" - Chip 06/2019.")

Chcete se ponořit do světa profesionální tvorby a zpracování hudby? Nový Music Maker vám to umožní i bez utrácení stovek dolarů.

Magix Music Maker je hudební software označovaný jako DAW, tedy nástroj pro nahrávání a zpracování audia. Díky výkonu hardwaru, je dnes už možné použít naprostou většinu počítačů i pro náročné zpracování hudby. Stačí nainstalovat potřebný software a povolit uzdu kreativitě. Výrobce se rozhodl změnit koncepci komplexního softwaru a jeho prodejní model. Vedle komerčních licencí (srovnání verzí) vydal i bezplatně dostupnou základní verzi, do které si každý může dokoupit přesně jen ty komponenty, které ke své tvorbě potřebuje. A to je právě verze programu (informativní video), kterou přináší Chip.

V domácích a poloprofesionálních podmínkách se nepředpokládá několikastopé nahrávání celé kapely. Tvorba hudby se zjednodušuje na použití elektronických hudebních nástrojů a předpřipravených hudební smyček a zvukových samplů. Vytvoření základu skladby je díky tomu velmi rychlé a k dosažení požadovaných výsledků stačí jen nahrát zpěv nebo třeba i další hudební nástroj. Pro samotné nahrávání výborně poslouží USB mikrofony a USB převodníky. A přesně takhle je koncipována architektura a styl práce v Magix Music Makeru - použij předpřipravené instantní komponenty, přidej elektronické bicí a klávesy, dohraj zpěv a třeba kytaru. Celý zvuk smíchej s profesionálně znějícími efekty a po exportu nahraj na internet nebo použij jako zvukový podklad pro film nebo jako základ pro videoklip. A pokud ti nabízené zvuky a smyčky nestačí, dokup si je přímo v programu.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit) 
  • Bez registrace

Časově neomezená freewarová licence programu včetně aktualizací, která nabízí možnost nákupu rozšiřujících komponent přímo v programu.

Chloubou Music Makeru je přehledné uživatelské rozhraní, které je inspirováno profesionálním DAW softwarem, který reprezentuje Logic Pro, Cubase či Samplitude. Pracovní obrazovku lze samozřejmě plně přizpůsobit potřebám uživatele, včetně nastavení počtu, velikosti a druhu ovládacích panelů. Kromě nabízených samplů a vzorků lze také využít zabudované nástroje pro tvorbu vlastních stop. V základní nabídce se nachází klavírní křídlo, kytarový a baskytarový zesilovač a několik syntetizátorů. Pro všechny parametry nástrojů lze upravovat detailní nastavení. Music Maker zahrnuje v základu širokou sbírku efektů, zvukových bank a přes 400 smyček, se kterými si každý vystačí ve všech situacích. Náročnější uživatelé ale mohou v integrovaném Magix Store využít nabízených voucherů pro nalezení a vypilování toho perfektního zvuku.

Magix Music Maker poskytuje kompletní škálu nástrojů na zprostředkování celého procesu tvorby hudby - od nahrávání, samplování, střihu a mixování, přidávání efektů, až po finální audio mastering a export na výsledné platformy v požadované kvalitě. Na vstupu lze použít i zvuky a hudbu importovanou v obvyklých zvukových formátech. Jeho uživatelské rozhraní umožňuje současně míchat 8 zvukových stop a je modelované podle osvědčeného ovládání softwaru o několik cenových tříd výše. Nabízí jak intuitivnost začátečníkům, tak i nabídku funkcí a komplexitu vyžadovanou pokročilejšími uživateli.

Každý správný DAW by měl být schopný exportovat finální skladbu do celé řady hudebních formátů pro širokou řadu koncových zařízení. V tom je Music Maker tradičně silný. Pro snadné sdílení výtvorů na sociálních sítích nabízí profily pro Facebook, YouTube a Soundcloud. Využít můžete i předvolby pro e-mail. Při exportu lze v základu volit WAV, WMA a OGG. Dokoupit lze modul MP3 a FLAC. Skladby lze také exportovat pro Audio CD.

Seznam všech plných verzí v Chipu 06/2019

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme