Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Majitelé smartphonů Huawei hlásí problémy s akumulátory: na vině je aktualizace

Jiří Palyza 29.03.2021

Majitelé telefonů Huawei P30 Pro si v posledních dnech stěžují, že nová aktualizace softwaru EMUI 11 znatelně zhoršuje výdrž akumulátoru. Uživatelé by proto měli raději počkat, než bude k dispozici oprava.

Společnost Huawei zahájila před několika dny uvolňování aktualizace smartphonu Huawei P30 Pro na EMUI 11 a nyní ji šíří celosvětově. Někteří uživatelé ale nejsou po její instalaci příliš spokojeni. Na Redditu se objevily kritiky, že po instalaci aktualizace se výrazně zhoršila výdrž akumulátoru jejich telefonu. Někteří uživatelé hlásí, že problémy zaznamenali pouze v prvních dnech.

Uživatelé se pozastavují nad výkonem akumulátoru. Je důvodem nejnovější aktualizace na EMUI 11?

huaweiacu

Kvůli americkým omezením Huawei také sází na vlastní operační systém HarmonyOS. | Zdroj: THAM YUAN YUAN/Pixabay

"Mám Huawei P30 Pro a právě jsem aktualizoval na EMUI 11. Od té doby pozoruji, že se mi akumulátor vybíjí rychleji. Má to něco společného s poslední aktualizací?" ptá se jeden z uživatelů. "Všiml jsem si stejného projevu. Akumulátor se vybíjí mnohem rychleji. Od aktualizace EMUI jsem ale zakázal inteligentní správu akumulátoru, což mohlo mít vliv," spekuluje jiný uživatel.

Doposud není jasné, co přesně by mohlo být příčinou případné horší výdrže akumulátoru. Společnost Huawei k tomu žádné oficiální prohlášení prozatím nevydala. Kapacita a schopnost nabíjení telefonu Huawei P30 Pro by ale neměly být rozhodujícím faktorem.

Třetí aktualizace od uvedení na trh

Od svého uvedení na trh v dubnu 2019 už model Huawei P30 Pro získal tři verze nadstavby EMUI: od verze 9.1, přes 10.0 a 10.1 až po nynější 11.0. A to bez hlášení jakýchkoliv problémů. Huawei už nyní u nových zařízení nespoléhá na systém Android, ale na vlastní HarmonyOS.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme