Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Maker Faire Praha 2024: v sobotu vypukne největší akce pro milovníky technologií

Jakub Fišer 10.05.2024

Již sedmý ročník festivalu Maker Faire zamíří tento víkend do Prahy. Na holešovickém výstavišti se odehraje klasický svátek pro všechny milovníky bastlení, geeky, nerdy a technologické nadšence. Festival láká na příjezd zajímavých youtuberů z oboru, laserové rameno, které používá NASA a chybět nemá ani zakladatel Prusa Research Josef Průša.

Kapitoly článku

Maker Faire Praha již posedmé

Sedmý ročník festivalu nabídne pod střechou spoluorganizátora, kterým je Výstaviště Praha, pestrý program plný nejnovějších technologií, aktivit a workshopů pro geeky i širokou veřejnost. Na co nejzajímavějšího se mohou návštěvníci těšit?

V sobotu se budou moci fanoušci maker youtuberů setkat se slavnými jmény na stánku generálního partnera festivalu, společnosti Prusa Research. Během sobotního odpoledne mezi 15:00 a 16:00 se mohou pozdravit s Integzou, který má v online světě miliony sledujících a zabývá se experimenty s tryskovými motory, i s Ivanem Mirandou, známým díky hodinám, které vytvořil z tisíců kuliček na cvrnkání.

Český studentský tým LASAR sklidil v dubnu 2024 mezinárodní uznání v soutěži Conrad
Challenge pořádané Houstonovým vesmírným centrem NASA, kde vyhrál dvě ze tří hlavních cen. Teď si jejich kosmický projekt poprvé může vyzkoušet i česká veřejnost.

 

Maker Faire Praha 2024
Zdroj: Maker Faire / oficiální press kit

Kulturní i technologický zážitek

Festival dále láká i na zajímavé kulturní zážitky. Například dokazuje, že i hudebník může být makerem – česká platforma Noise Kitchen, která vychází z elektronické hudební scény, přesvědčí návštěvníky o kouzlech práce se zvukem. Kdo bude chtít, může si sám vyzkoušet hru na hardwarové modulární syntezátory.

Sportovní kutil Jiří Ryba zase spojil zájem o kutilství se sportem a na jeho stánku se můžete podívat na ukázku vodních běžek a hůlek, díky kterým oblíbený sport není jen zimní radovánkou a chození po vodě nemusí být jen biblický výjev.

Festival Maker Faire Praha 2024 bude probíhat v sobotu od 10 do 18 hodin a v neděli od 10 do 16 hodin na Výstavišti Praha, Křižíkovy pavilony. Jednodenní vstupné je za 300 korun, dvoudenní za 350 korun. Studenti, děti i důchodci a ZTP mají vstupné zvýhodněné.

Zdroj: Maker Faire Prague


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud