Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Mapy.cz - technologická inovace začíná

redakce 14.04.2015

Návštěvníci služby Mapy.cz mohou od zítřka využívat novou beta verzi map a osahat si i nové mapy světa. Mezi novinky patři i kompletně přepsané vyhledávání, které zvyšuje i relevanci jeho výsledků.

Seznam plánuje nabídnout i vylepšenou funkci Panorama, a to i z míst automobilům nedostupných, nové letecké snímky celé ČR či 3D mapy pro co největší území. S novinkami nezůstanou pozadu ani mobilní aplikace, které nově nabídnou i jednotlivé země světa.

panorama-krizikova-brno-nahled

Mapy světa, které nově budou dostupné díky spolupráci s OpenStreetMap a nové lepší hledání nejsou jedinými novinkami, které Mapy.cz v letošním roce chystají. Seznam.cz se rozhodl ještě více Mapy.cz postavit jako obsahovou službu. V budoucnu by tak Mapy.cz měly pomáhat nejen při hledání konkrétní adresy či cesty, ale například i s tipy na výlety a zajímavé akce. Již nyní lze taková doporučení na Mapy.cz vyhledat, označit si navštívená místa, naplánovat okruh ve vybrané lokalitě nebo si uložit zajímavá místa.

  manhattan-nahled

Výlety bude Seznam.cz přes léto i podporovat speciální roadshow, s níž každý letní víkend zavítá na jiné zajímavé místo. Zamíří na letní festivaly, hrady, zámky nebo do přírody. Bližší plány zatím nejsou známy a budou odkryty až začátkem letních aktivit.

Lepší technologie slibují ještě lepší uživatelský zážitek

Seznam.cz ve spolupráci s firmou TopGis se chystá na focení unikátní leteckých a ortofoto snímků celé České republiky najednou. Díky tomuto focení nabídnou Mapy.cz v první fázi zjednodušenou verzi 3D mapy celé republiky, do níž budou postupně přidávány reálné 3D modely postavené na nově pořízených šikmých snímcích.

Další technologická vylepšení čekají i funkci Seznam.cz Panorama. Společnost zapracovala na vylepšení modelu snímacího automobilu a postavil druhý systém, jenž vybavil opět lepší snímací technologií. Oproti loňskému modelu přidal 3 kamery, čímž se jejich celkový počet zvedl na 18, a použil čipy CMOS, díky kterým lze počítat s lepšími snímky i proti slunci. Zároveň nový systém dostal vysoce kvalitní objektivy Kowa, které mají lepší kresbu.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme