Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Máte ještě v šuplíku Rubikovu kostku? Aplikace s rozšířenou realitou vám pomůže s jejím složením

Jiří Palyza 29.07.2022

Rubikova kostka je už po desetiletí oblíbenou, ale docela složitou hračkou. Pokud jste už zapomněli, jak se skládá a chtěli byste s tím pomoci, pomůže vám v tom bezplatná aplikace.

S každým pokusem se můžete zrychlit: to je nakonec cílem mnoha lidí, kteří zvládli oblíbený rotující hlavolam. Pro většinu populace to ale zůstává jen vzdáleným snem, protože vyřešit Rubikovu kostku není ani s pomocí mnoha návodů na internetu úplně snadné.

Ale i stávající rekordmani jednou museli začít. Aplikace ASolver vám pomůže a přesně ukáže každý krok, který nakonec povede k úspěšnému složení hlavolamu. Na začátek určitě pomůže průvodce, který nabízí získání základní představy o kostce.

ASolver: složení Rubikovy kostky s pomocí rozšířené reality

asolver

Jakmile je do aplikace přenesen stav kostky, ASolver vypočítá a zobrazí nejrychlejší cestu k řešení. | Zdroj: ASolver

Pomocí jedné ze tří dostupných možností vložení zadání můžete do aplikace přenést aktuální stav kostky. Poté algoritmus aplikace vypočítá nejrychlejší cestu ke složení. Návod zobrazuje jednotlivé kroky ve formě obrázku a animace.

Postup skládání lze procházet po jednotlivých krocích nebo přehrávat vcelku. Tímto způsobem můžete řešit nejen klasickou Rubikovu kostku 3x3, ale také větší a exotičtější verze.

Skvělá aplikace pro příznivce známého hlavolamu

Praxe dělá mistra: to platí i pro skládání Rubikovy kostky. Aplikace ASolver vám k tomu poskytne vše, co potřebujete – tedy kromě vlastního hlavolamu. Díky jasným pokynům nemusíte zoufat, ani když uváznete na mrtvém bodě. A po chvíli praxe už můžete zapůsobit na své přátele.

Zdroj: ASolver


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme